«Газпром» відмовився збільшувати транзит через Україну в жовтні

«Газпром» відмовився збільшувати транзит через Україну в жовтні

ГТС виставив на аукціон транзитні потужності 15 млн куб. м. на добу, проте вони виявилися незатребуваними

«Газпром» відмовився збільшувати транзит через Україну в жовтні
фото Shutterstock

Російський монополіст «Газпром» не став бронювати обсяг додаткових потужностей для транзиту газу через Україну на жовтень, повідомляє «Коммерсант» з посиланням на дані угорської торгової платформи RBP.

«Оператор газотранспортної системи (ГТС) України» виставив на аукціон транзитні потужності загальним обсягом 15 млн куб. м. на добу, проте вони виявилися незатребуваними.

На жовтневому аукціоні транзитні потужності розділили на два маршрути замість одного. «Оператор ГТС України» пропонував транзитні потужності обсягом до 9,8 млн куб. м на добу через газовимірювальну станцію «Суджа», а також до 5,2 млн куб. м – через станцію «Сохрановка».

У вересні «Газпром» забронював близько 4,3% з виставлених на аукціон потужностей (0,65 млн куб. м на добу). Повідомляється, що в серпні російська компанія не стала збільшувати транзит через Україну.

Минулого тижня глава «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявив про готовність продовжити контракт на транзит газу з «Газпромом». Він відзначав, що компанії потрібні будуть гарантії обсягів транзиту через Україну.

«Оператор ГТС України» виступає за продовження контракту з РФ ще на 15 років. У компанії впевнені, що Росія може відмовитися від транзиту через Україну, якщо на 100% заповнить газопровід  «Північний потік 2». Його будівництво було закінчено 10 вересня.

Як повідомлялося, ціна газу в Європі на початку вересня досягала рекордних значень: 15 вересня показник перевищив $950 за 1 тис. куб. м, сьогодні, 20 вересня, цей показник знову перевалив за $900 за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, тим часом в Кремлі заявляють про готовність збільшити постачання газу до ЄС одразу ж після запуску «Північного потоку 2». Його сертифікація, згідно з процедурою, має завершитися на початку 2022 року.

Більше про те, чому в Європи виникли серйозні проблеми з газом, і хто в цьому винен – у матералі Mind «Російська газова авантюра: 5 аспектів енергетичної кризи».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті