Німецькі екологи хочуть через суд добитися змін від BMW та Mercedes-Benz

Німецькі екологи хочуть через суд добитися змін від BMW та Mercedes-Benz

До 2030 року компанії повинні відмовитися від продажів автомобілів з ДВЗ, вимагають вони

Німецькі екологи хочуть через суд добитися змін від BMW та Mercedes-Benz
фото Pixaby

Німецькі екологи мають намір судовим шляхом змусити автомобілевиробників BMW і Mercedes-Benz в найближчі роки відмовитися від двигунів внутрішнього згоряння, передає Deutsche Welle.

20 вересня було подано відповідні позови в земельні суди в Мюнхені та Штутгарті, повідомила природоохоронна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH).

Активісти закликали автомобільні компанії провести перетворення з урахуванням захисту клімату, особливо радикально скоротити викиди CO2 автомобілями відповідно до норм Паризької кліматичної угоди і закону про захист клімату в Німеччині.

Крім того, до 2030 року компанії повинні відмовитися від продажів автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, вважає DUH.

Раніше екологи зажадали від обох компаній до 20 вересня подати заяви про припинення протиправних дій. Концерн BMW повідомив агентство dpa, що у відповідь на запит екологічної організації вже відкинув вимоги DUH. Рішення про те, як досягти цілей щодо захисту клімату, приймають парламенти, вказав він далі.

Представник Mercedes-Benz, дочірньої компанії концерну Daimler, теж повідомив про відповідь на запит екологів. У ньому вказано, що Mercedes-Benz «вже давно чітко заявив про перетворення з метою виключити негативний вплив на клімат».

У свою чергу адвокат DUH Ремо Клінгер зазначив, що екологи очікували подібних відповідей і тепер впевнені, що в наступному році почнуться судові процеси. Крім того він повідомив про те, що незабаром буде подано аналогічний позов проти енергетичного концерну Wintershall.

Деякі німецькі автомобілебудівники, в тому числі Volkswagen і Audi, вже оголосили про намір відмовитися в перспективі від двигунів внутрішнього згоряння і випускати тільки електроавтомобілі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті