У Польщі представили перший водневий поїзд Alstom – він проїжджає 1000 км на одній заправці

У Польщі представили перший водневий поїзд Alstom – він проїжджає 1000 км на одній заправці

Один водневий поїзд знизить річний еквівалент викидів CO2 на кількість, еквівалентну викидам 400 автомобілів

У Польщі представили перший водневий поїзд Alstom – він проїжджає 1000 км на одній заправці
фото cfts.org.ua

В рамках залізничної виставки TRAKO 2021 у середу 22 вересня відбулася офіційна презентація в Польщі першого в світі водневого поїзда з досвідом комерційної експлуатації Coradia iLint. Про це передає кореспондент ЦТС з Гданська.

Цей поїзд ще влітку було презентовано на одному з випробувальних полігонів країни для вузького кола фахівців, сьогодні ж інноваційний транспорт показали широкій публіці.

Це один з перших двох передсерійних водневих поїздів Alstom, які раніше тестувалися в Німеччині і були презентовані в ряді європейських країн.

Поїзд може розвивати швидкість до 140 км/год, а однієї заправки, як показав досвід тестової експлуатації, вистачає приблизно на 1000 км.

Як зазначив Славомир Налевайка, керуючий директор Alstom в Польщі, Україні та країнах Балтії, зацікавленість до запуску водневих поїздів проявляє Поморське воєводство, оскільки там інфраструктура найбільш підготовлена до використання поїздів на такому виді палива.

При цьому він підкреслив, що на сертифікацію рухомого складу знадобиться близько 3 років. А ціна водню зараз приблизно вдвічі вища за дизпаливо, тому багато що залежить від фінансування.

Перед цим пасажирський поїзд Alstom Coradia iLint показали в Швеції. У серпні 2021 року він виконав дебютний презентаційний рейс в Естерсунді. Поїзд розроблений спеціально для використання на неелектрифікованих лініях, як альтернатива дизельним поїздам. У компанії відзначають, що заміна одного дизельного регіонального поїзда на один водневий поїзд знизить річний еквівалент викидів CO2 на кількість, еквівалентну викидам 400 автомобілів.

Також повідомлялося, що Британія представила свій перший водневий поїзд – новий тип поїзда почне використовуватися на залізницях країни вже в цьому році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті