Імунітет проти COVID передається від вакцинованої вагітної матері до дитини – дослідження

Імунітет проти COVID передається від вакцинованої вагітної матері до дитини – дослідження

Це важливий результат, який спонукатиме більше вагітних жінок вакцинуватися

Імунітет проти COVID передається від вакцинованої вагітної матері до дитини – дослідження
фото Shutterstock

Вагітні жінки, які зробили щеплення від коронавірусу мРНК вакциною (Pfizer і Moderna), передають високий рівень антитіл новонародженій дитині, з'ясували вчені. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в Американському журналі акушерства і гінекології, пише Forbesз посиланням на Bloomberg.

«Ми цього не очікували. Ми очікували побачити більше варіантів», – розповіла одна з авторів дослідження, акушер-гінеколог Ешлі Роман.

У дослідженні брали участь 36 новонароджених, у яких взяли аналізи на коронавірус при народженні. Тепер дослідники перевіряють отримані дані на більшій групі дітей, а також спостерігають за тим, як довго зберігається імунітет у немовлят.

«Ми опублікували ці дані відносно рано, тому що це унікальне відкриття і має важливе значення для надання медичної допомоги», – сказала Роман.

Ці дані можуть спонукати більшу кількість жінок вакцинуватися під час вагітності, пише агентство. За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань США (CDC) на 11 вересня, тільки 30% вагітних жінок у віці від 18 до 49 років були вакциновані від COVID-19.

У ході тестів медики оцінювали наявність антитіл до нуклеокапсідного білку, які з'являються тільки після перенесеного COVID-19, і до спайкового білку, які можуть вироблятися як після хвороби, так і після вакцини, пише Bloomberg.

Із 36 зразків 31 показав негативний результат на антитіла до нуклеокапсідного білку, що означає, що у 31 вагітної жінки був імунітет, отриманий через вакцину.

Нагадаємо, медики дослідили, що вакцина Pfizer безпечна для дітей від 5 до 11 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті