В США FedEx запустила перші безпілотні вантажівки – вони розвозитимуть пошту без водіїв

В США FedEx запустила перші безпілотні вантажівки – вони розвозитимуть пошту без водіїв

Якщо тестування буде успішним, мережа безпілотної доставки почне працювати до кінця 2023 року

В США FedEx запустила перші безпілотні вантажівки – вони розвозитимуть пошту без водіїв
фото Aurora

Американська логістична компанія FedEx запустила перший маршрут безпілотного перевезення поштових відправлень. Автономні вантажівки Paccar з безпілотної системою Aurora почали курсувати від Далласа до Х'юстона і назад. Загальна довжина шляху досягає 800 км, повідомляє TJournalз посиланням на TechCrunch.

Спочатку такі вантажівки будуть виходити на маршрут два-три рази на тиждень, а в їх кабіні буде сидіти водій для спостереження за роботою системи і підстраховки на випадок екстрених ситуацій.

В процесі тестування компанія сподівається виявити можливі проблеми автономних вантажівок. Поки що невідомо, коли закінчиться пробний період, але FedEx вже розраховує запустити цілу мережу безпілотних перевезень до кінця 2023 року.

Це не перший крок FedEx до автономної доставки вантажів – влітку компанія уклала договір з стартапом Nuro, який розробляє безпілотні електромобілі для перевезення пакетів і невеликих посилок.

Вчені, економісти і експерти в сфері технологій сходяться на думці, що професія водія вантажівки зникне серед перших через автоматизацію за допомогою нейромереж. Згідно з прогнозами, в США з 2025 року кожного місяця будуть втрачати роботу близько 25 000 таких фахівців (на рік – 300 000 ), а через два-три десятиліття ця професія остаточно піде в минуле.

Тим часом Waymo уже випустиласвої безпілотні роботаксі на вулиці Сан-Франциско.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті