Палата представників Конгресу США схвалила проєкт оборонного бюджету на 2022 рік

Палата представників Конгресу США схвалила проєкт оборонного бюджету на 2022 рік

Законопроєкт містить поправки щодо нових санкцій проти суверенного боргу Росії, «ПП-2» та низки росіян

Палата представників Конгресу США схвалила проєкт оборонного бюджету на 2022 рік
Фото: house.gov

Палата представників американського Конгресу схвалила оборонний бюджет на 2022 рік у сумі $768 млрд, з яких $740 млрд передбачені безпосередньо на потреби Пентагону, $28 млрд – для міністерства енергетики. Про це повідомляє  «Європейська правда».

До законопроєкту включили поправки щодо нових санкцій проти суверенного боргу Росії та низки росіян. Серед них – голова уряду РФ Михайло Мішустін, голова російського виборчкому Елла Памфілова, прессекретар російського президента Дмитро Пєсков, мер Москви Сергій Собянін, головна редакторка телеканалу Russia Today Маргарита Симоньян та інші.

До документа також увійшла поправка, яка передбачає заборону на покупку або продаж американськими інвесторами нових випусків російських облігацій на вторинному ринку. Під заборону потрапили облігації в будь-якій валюті, випущені Центробанком Росії, Фондом національного добробуту і Федеральним казначейством РФ, з терміном погашення від 14 днів.

Оборонний бюджет також передбачає нові санкції проти газопроводу «Північний потік-2». Зміни зобов'язують президента США ввести санкції проти всіх осіб і компаній, причетних до діяльності та будівництва «Північного потоку-2». Поправка не дозволяє звільняти від санкцій під різними приводами, наприклад, в інтересах нацбезпеки.

Також документ пропонує посилити співпрацю з титановою промисловістю України замість використання ресурсів з Китаю і Росії, від яких зараз залежні США.

Законопроєкт ще має затвердити Сенат і підписати президент США Джо Байден.

Як повідомлялося, у США обговорюють можливість надання Україні системи протиракетної оборони «Залізний купол»: сума військової допомоги Україні планувалася на рівні $275 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті