Україна може отримати від США систему протиракетної оборони «Залізний купол»

Україна може отримати від США систему протиракетної оборони «Залізний купол»

Законопроєкт Палати представників США містить пропозицію щодо надання Україні $275 млн військової допомоги

Україна може отримати від США систему протиракетної оборони «Залізний купол»
Робота системи протиповітряної оборони «Залізний купол» під час обстрілу в Ашоді, Ізраїль
фото: Ilia Yefimovich/Getty Images

Україна може отримати нові системи протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема систему Iron Dome («Залізний купол»). Відповідну поправку до проєкту оборонного бюджету на 2022 рік вніс конгресмен Скотт Франклін, і вона здобула двопартійну підтримку в Конгресі США. Про це повідомляє видання Politico, передає пресслужба Офісу президента (ОП).

Згідно з поправкою, Міністерство оборони США має подати до Конгресу звіт, який включатиме варіанти потенційного продажу або передачі таких систем Україні. У законопроєкті Палати представників США вже міститься пропозиція щодо надання військової допомоги Україні в розмірі $275 млн, яка не включає передачу систем ППО.

«Поправка, яка передбачає підтримку української системи протиракетної оборони, добре вписалася у законодавчу ініціативу щодо збільшення допомоги Україні в галузі безпеки на 2022 рік», – прокоментували в ОП.

Зазначимо, що система Iron Dome, створена ізраїльською оборонною компанією Rafael у партнерстві з Raytheon, зарекомендувала себе як один з найефективніших засобів знищення ракет малої дальності. За даними військових, система Iron Dome збила близько 90% ракет, випущених по Ізраїлю за останні кілька років.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло