Оздоровлення економіки України тримається на інфляції – Мінекономіки

Оздоровлення економіки України тримається на інфляції – Мінекономіки

Обмеження грошової пропозиції руйнуватиме відновлення

Оздоровлення економіки України тримається на інфляції – Мінекономіки
Фото: УНІАН

Оздоровлення економіки України у 2021 році оплачене зростанням цін і за обмеження грошової пропозиції отримане відновлення почне руйнуватися. Про це повідомляється на сайті Міністерства економіки у п'ятницю.

«Інфляцію 2021 року варто розглядати як цілком обумовлену «плату» за «оздоровлення» економіки на тлі значних втрат низки галузей упродовж карантину… обмеження грошової пропозиції та неухильне зростання вартості коштів може призвести до прояву монетарного голоду, що матиме руйнівний ефект для динаміки економічного відновлення, яка наразі триває в Україні», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, спостерігається певний злам тенденцій у ціноутворенні на внутрішньому ринку: динаміка більшості цін, можливо тимчасово, але вичерпала потенціал зростання.

Серед інфляційних чинників, за оцінкою Мінекономіки, залишається збереження суттєвих обсягів надходжень приватних грошових переказів в Україну на тлі міграційного спрямування вітчизняної робочої сили: мова йде про $7,3 млрд за січень-липень 2021 року, що на 11,1% більше ніж за аналогічний період 2020 року.

Як повідомлялося, дефлятор ВВП у II кварталі сягнув 26,4%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті