Ще крок до дефолту: китайський забудовник Evergrande прострочив виплати за доларовими облігаціями

Ще крок до дефолту: китайський забудовник Evergrande прострочив виплати за доларовими облігаціями

До кінця цього року забудовник мав погасити $669 млн боргів, причому переважно в доларових облігаціях

Ще крок до дефолту: китайський забудовник Evergrande прострочив виплати за доларовими облігаціями
фото Pixaby

Другий за розміром забудовник Китаю Evergrande не виконав виплати за доларовими облігаціями у встановлений для термін – у четвер, 23 вересня. Компанія мала виплатити $83,5 млн, зазначає Bloomberg, на яке посилається Forbes. Акції девелопера подешевшали на 11,6% в п'ятницю.

Тепер у Evergrande є ще 30 днів на те, щоб виплатити гроші. Якщо цього не станеться, за боргом буде оголошено дефолт, написав Reuters. Китайські компанії в минулому не раз використовували цей грейс-період для перерахування відсотків, в тому числі перераховували гроші в останній день, нагадав Bloomberg.

Напередодні Evergrande пообіцяла, що виплатить $35,9 млн за облігаціями в юанях. Про доларові облігації компанія нічого не повідомила. 29 вересня настане нова дата виплат на суму $47,5 млн за облігаціями з погашенням в 2024 році. Всього до кінця 2021 року забудовник повинен був погасити $669 млн боргів, причому більша їх частина припадає саме на доларові облігації, підрахував Bloomberg.

Додаткові 30 днів дають Evergrande час, щоб знайти гроші, вважає Bloomberg. Девелопер намагається продати свої частки в підрозділі з розробки електромобілів і «дочці» з управління нерухомістю, однак «істотного прогресу» поки що немає, писало минулого тижня агентство.

Крім того, виникли труднощі з відмовою від офісу в Гонконзі. А продаж активів був одним з головних положень плану Evergrande, за яким компанія хотіла уникнути банкрутства, стверджував Bloomberg. Минулого тижня забудовник найняв фінансових консультантів.

Відсутність виплат 23 вересня посилює побоювання інвесторів, що Пекін допустить крах компанії і величезні втрати зарубіжних інвесторів, написав Reuters. Загальна сума боргу Evergrande перевищує $300 млрд. Ринки побоюються, що колапс Evergrande несе системні ризики для економіки Китаю і може негативно позначитися і на зарубіжних економіках.

Нагадаємо, китайська влада готується до банкрутства найбільшого забудовника і шукає, хто добудує його проекти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті