Китайська влада готується до банкрутства найбільшого забудовника і шукає, хто добудує його проекти

Китайська влада готується до банкрутства найбільшого забудовника і шукає, хто добудує його проекти

У будь-якому випадку інвестори, що купили фінансові інструменти компанії, зазнають збитків

Китайська влада готується до банкрутства найбільшого забудовника і шукає, хто добудує його проекти
фото DR

Китайська влада попросила місцевих чиновників підготуватися до можливого банкрутства забудовника Evergrande. Їм було рекомендовано зібрати групи бухгалтерів і юристів для вивчення фінансів, пов'язаних з діяльністю Evergrande в своїх регіонах, повідомляє The Wall Street Journal, на яку посилається РБК.

За словами джерел видання, це свідчить про те, що влада КНР не бажає надавати фінансову допомогу компанії, обтяженій великими боргами.

Регулятори також рекомендували чиновникам домовитися з місцевими державними і приватними забудовниками про можливу добудову житлових об'єктів Evergrande, а також підготуватися до можливих заворушень.

Загальна сума зобов'язань Evergrande, включаючи кредиторську заборгованість, складає близько $305 млрд, що відповідає 2% від ВВП Китаю. На початку цього тижня один з найбільших девелоперів Китаю вже пропустив виплату відсотків по позиках двом банкам.

В середині вересня Evergrande зіткнувся з величезним дефіцитом ліквідності і найняв зовнішніх консультантів для проведення найбільшої в історії країни реструктуризації боргу, повідомляв Bloomberg. Серед них – експерт з реструктуризації Хуліхан Локі, який раніше консультував з питань банкрутства енергетичну компанію Enron, банк Lehman Brothers і китайську кавову мережу Luckin Coffee.

Акції Evergrande виросли на 32% на торгах у Гонконгу в четвер, 23 вересня, після того як компанія повідомила про рішення виплатити купон по одному з випусків облігацій з погашенням в 2025 році. При цьому Evergrande не повідомив, чи буде платити по другому випуску – п'ятирічних доларових облігаціях, за якими вона 23 вересня має виплатити купон обсягом $83,5 млн. По обох випусках буде оголошено дефолт, якщо Evergrande не виплатить відсотки протягом 30 днів після запланованих дат виплат.

Компанія може реструктуризувати свої борги і продовжити роботу або може бути ліквідована, проте в будь-якому випадку інвестори, що купили фінансові інструменти компанії, швидше за все, зазнають збитків, повідомив глава відділу глобальної ринкової стратегії Wells Fargo Investment Institute Пол Крістофер.

«Однак у випадку ліквідації китайські і глобальні інвестори можуть вирішити, що боргові проблеми Evergrande можуть поширитися за межі Китаю», – сказав він.

Більше про це – в матеріалі «Китайський забудовник Evergrande може збанкрутувати – це загрожує всій світовій економіці».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті