Острів Пальма на Канарах оголосять зоною стихійного лиха через виверження вулкану (ВІДЕО)

Острів Пальма на Канарах оголосять зоною стихійного лиха через виверження вулкану (ВІДЕО)

Виверження поставило під загрозу до 5000 робочих місць

Острів Пальма на Канарах оголосять зоною стихійного лиха через виверження вулкану (ВІДЕО)
фото DR

Рада міністрів Іспанії 28 вересня оголосить острів Пальма, який входить до складу Канарського архіпелагу, зоною катастрофи у зв'язку з виверженням вулкана Кумбре-Велья. Про це 24 вересня повідомив голова уряду Педро Санчес, передає Deutsche Welle.

Як зазначається у моніторинговій програмі ЄС, лава зруйнувала майже 400 будинків, в тому числі на західній стороні острова Пальма, де проживають близько 85 000 чоловік. Її потоки покрили площу в 180 гектарів і 14 км дорожнього полотна.

За даними місцевої влади, в районі виверження зафіксовано за тиждень близько 1130 підземних поштовхів. Як вказали правоохоронці з Цивільної гвардії, стовп попелу в окремі моменти викидався в повітря на висоту до 4500 метрів. Місцевим жителям рекомендували використовувати захисні маски.

По схилу гірського масиву продовжують спускатися два потоки лави – один, за відомостями спостерігачів, майже зупинився, інший рухається зі швидкістю 4-5 метрів на годину.

Острів Пальма значною мірою залежить від експорту бананів, які становлять приблизно половину його економічного виробництва. Виверження поставило під загрозу приблизно 15% від річного випуску цієї продукції і до 5 000 робочих місць.

Під час візиту на острів прем'єр Санчес оголосив про пакет заходів, спрямованих на відновлення. Іспанський уряд надасть кошти на реконструкцію будинків і суспільної інфраструктури, зокрема, доріг, іригаційних мереж і шкіл, а також на підтримку туристичної індустрії острова.

На острові Пальма, в районі населеного пункту Ель-Пасо на гряді Кумбре-Велья 19 вересня був зареєстрований активний викид вулканічних матеріалів.

Початку виверження вулкана передувала серія невеликих землетрусів. За кілька днів на острові було зафіксовано близько 6600 дрібних і середніх поштовхів. Магнітуда найсильнішого землетрусу склала 4,2. До цього виверження вулкана на острові Пальма відбувалося в 1971 році.

Нагадаємо, у Greenpeace назваликраїни, які можуть зникнути через глобальне потепління.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті