Disney подала до суду на спадкоємців авторів кіновсесвіту Marvel

Disney подала до суду на спадкоємців авторів кіновсесвіту Marvel

У США спадкоємці авторів після закінчення певного терміну можуть звернутися до суду

Disney подала до суду на спадкоємців авторів кіновсесвіту Marvel
фото IMDB

Компанія Marvel, яка належить Disney, подала позов до суду, який допоможе їй зберегти за собою одноосібні авторські права на персонажів коміксів, включаючи Залізну людину, Людину-павука, Доктора Стренджа, Людину-мураху, Сокола, Чорну вдову, Тора та інших. Про це повідомляє The Bell з посиланням на The Hollywood Reporter.

Відповідачами за позовом стануть родичі Стена Лі, Стіва Дітко, Джина Колана та інших авторів коміксів.

У США спадкоємці авторів після закінчення певного терміну можуть звернутися до суду і вимагати передачі прав у роботодавця. З такою вимогою вже виступив представник родини Стіва Дітко. У разі, якщо суд стане на його бік, Disney втратить права на Людину-павука вже в червні 2023 року.

Однак адвокати Marvel хочуть, щоб супергероїв визнали частиною творів, створених в рамках роботи за контрактом. У цьому випадку вимоги спадкоємців не задовольнять, а авторське право залишиться за компанією.

Цікаво, що коли в 2009 році Marvel була продана Disney більше, ніж за $4 млрд, сценарист коміксів Стен Лі не отримав від угоди ні цента, зате Disney дісталася найдорожча бібліотека супергероїв на планеті.

Лі ніколи не був співвласником компанії, він покинув її ще в 1972 році на умовах, суть яких ніколи не розкривалася. А через багато років він вирішив судитися з компанією за частину належних йому доходів – в 2005 році суд став на його бік, Лі підписав з Marvel мирову угоду, за якою, як писали ЗМІ, йому належало близько $10 млн. Крім того, до кінця життя Лі отримував від компанії пенсію близько $1 млн на рік.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло