Шуфрич став мажоритарним акціонером телеканалу «Перший незалежний»

Шуфрич став мажоритарним акціонером телеканалу «Перший незалежний»

Медіа створили експрацівники заблокованих «каналів Медведчука»

Шуфрич став мажоритарним акціонером телеканалу «Перший незалежний»
Народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Нестор Шуфрич
Фото: УНІАН

Народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Нестор Шуфрич став мажоритарним акціонером телеканалу «Перший незалежний», який створили експрацівники підсанкційних «каналів Медведчука». Про це нардеп повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

«Сьогодні я прийняв пропозицію журналістів колективу телеканалу «Перший незалежний» про входження до складу співвласників із мажоритарною часткою. Відразу ж підписав угоду про моє невтручання в редакційну політику журналістського колективу. Конфлікт телеканалу «Перший незалежний» із Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, який ставив під сумнів прозорість володіння, спонукав мене ухвалити це рішення», – цитує Шуфрича його пресслужба.

Він зазначив, що таким вчинком хоче «підтримати журналістський колектив у його прагненні говорити правду, якою б вона не була», і додав, що усвідомлює ризики, пов'язані з цим рішенням.

«Відразу хочу відзначити, що у мене немає ніяких фінансових інтересів з Російською Федерацією, зробити з мене терориста буде неможливо!», – заявив нардеп.

Як повідомляється на сайті колишнього телеканалу «112», частка Нестора Шуфрича становить 60%. Решта 40% залишилась у власності творчого колективу.

Нагадаємо: 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення РНБО, яким фактично заблокував діяльність телеканалів «112 Україна», Newsone і ZIK, які пов'язують з Віктором Медведчуком.

Через два тижні після цього Медведчук створив для трьох своїх заборонених каналів новий медіахолдинг. Тоді міністр культури і інформаційної політики України Олександр Ткаченко зазначив, що «заборонена «Трійка Медведчука», що називала себе «Медіахолдинг «Новини», натягнула нову маску. Створила ТОВ з такою ж назвою. Напевно, щоб РНБО і СБУ їх довго не шукали».

Згодом журналісти та менеджери телеканалів Zik, NewsOne і «112 Україна», які потрапили під санкції, оголосили про створення свого каналу на базі львівського «Першого незалежного».

З квітня YouTube-канали Медведчука ZIk, «112» і NewsOne більше недоступні для перегляду в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті