Керівні партії Ісландії зберегли більшість у новому парламенті

Керівні партії Ісландії зберегли більшість у новому парламенті

Вперше в історії Ісландії та Європи до парламенту ввійде більше жінок-депутаток, ніж чоловіків

Керівні партії Ісландії зберегли більшість у новому парламенті
Фото: pixabay.com

В Ісландії завершили підрахунок голосів на парламентських виборах. Керівні партії зберегли більшість. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на суспільний мовник RÚV.

Вперше в історії Ісландії до парламенту увійде більше жінок-депутаток, ніж чоловіків – 33 проти 30. Як зазначає AFP, це перший прецедент не тільки для Ісландії, але і Європи: у Швеції, яка займала досі перше місце за представництвом жінок у законодавчому органі, депутатки мають 47% місць у парламенті, в Ісландії відтепер – понад 52%.

Спершу керівним політсилам прогнозували сумарно 39 мандатів. За остаточними результатами, вони отримали 37 місць з 63 – як і в попередньому Альтингу на початку його роботи.

Очевидним переможцем виборів, за нарощенням своєї підтримки, стала правоцентристська «Прогресивна партія» з правлячої коаліції. У порівнянні з попереднім складом парламенту, вона отримала на п'ять місць більше, а загалом – 13. Пробізнесова «Партія незалежності» залишиться найчисленнішою із 16 місцями, отримавши загалом 24% голосів виборців.

Ліво-зелені отримали 12,6% голосів та втратили три мандати проти попереднього складу парламенту: у них буде вісім місць замість 11. Проте фактично це означає втрату лише одного місця, оскільки двоє інших депутатів невдовзі після виборів вийшли з партії.

«Народна партія» отримала шість мандатів, що на два більше, ніж у попередньому складі парламенту, Viðreisn – п'ять, «Піратська партія» та соціал-демократи – по шість. «Центристська партія» втратила три місця і матиме чотири замість семи. Соціалісти не набрали необхідної більшості та не отримують жодного мандату. Спершу соцопитування прогнозували, що в Альтинг пройдуть дев'ять політсил.

Напередодні виборів лідери коаліційних сил заявили, що в разі збереження більшості обговорять продовження співпраці.

Як пише AFP, хоча ще не гарантовано, що три партії продовжать правити разом, а післявиборчі перемовини в Ісландії зазвичай тривають довго, країна найімовірніше уникне сценарію «політичної блокади». Це вперше після фінансової кризи 2008 року, коли правляча коаліція зберегла більшість.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті