Мером столиці Німеччини вперше стане жінка

Мером столиці Німеччини вперше стане жінка

Соціал-демократи перемогли на регіональних виборах в Берліні, за попередніми результатами підрахунку голосів

Мером столиці Німеччини вперше стане жінка
Франциска Гіффай
Фото: REUTERS

«Соціал-демократична партія Німеччини» («СДПН») перемогла на регіональних виборах в Берліні та очолила уряд федеральної землі, згідно з попередніми результатами підрахунку голосів. Отже, їхня кандидатка Франциска Гіффай стане першою жінкою-мером німецької столиці. Про це повідомляє Reuters.

43-річна Гіффай, яка раніше обіймала посаду міністра у справах сім'ї в національному уряді канцлерки Ангели Меркель, посяде пост мера від «СДПН» Міхаеля Мюллера після того, як він вирішив більше не балотуватися.

«СДПН» набрала 21,4% в Берліні – трохи нижче 21,6%, які вони набрали у 2016 році, тоді як «зелені» набрали 18,9%, а «ліві» – 14%. Як зазначає видання, соціал-демократи, схоже, мають намір продовжити свою нинішню коаліцію в мерії із «зеленими» та «лівими».

Гіффай, яку колись вважали претенденткою на те, щоб очолити «СДПН» на національному рівні, пішла з поста міністра в травні після скандалу, пов'язаного з плагіатом у її докторській дисертації.

Нагадаємо: ЦВК Німеччини опублікувала попередні результати виборів до Бундестагу, згідно з якими, політсила Меркель програє соціал-демократам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті