В США вимагають заборонити ввезення «айфонів» з Китаю через використання підневільної праці
Щонайменше 7 китайських компаній постачають компоненти для Apple, виготовлені з використанням підневільної робочої сили

Американська НКО Tech Transparency Project звернулася до влади США з вимогою заборонити імпорт iPhone та іншої техніки Apple через використання компанією підневільної праці. Копія звернення опинилася в розпорядженні видання Axios, на яке посилається Forbes.
«Apple, схоже, не може або не хоче проводити базові дослідження своїх партнерів і визнати факт використання примусової праці в Китаї. Прикордонно-митна служба повинна спонукати Apple і інші компанії, які ведуть бізнес в Китаї, поважати права уйгурів», – цитує видання представників Tech Transparency Project.
За їхніми словами, влада має право блокувати імпорт певних товарів відповідно до закону про тарифи, прийнятого в США в 1930 році.
Раніше видання The Information опублікувало розслідування про 7 китайських компаній, які постачають компоненти для пристроїв Apple, виготовлені з використанням підневільної робочої сили. Згідно з ним, постачальники беруть участь у спонсорованих КНР програмах по «боротьбі з бідністю», в рамках яких на заводи залучають представників пригноблених меншин, включаючи мусульманське населення Синьцзян-Уйгурського автономного району (уйгурів).
Такі працівники можуть потрапити до в'язниці за відмову брати участь в державній програмі, а тих, хто погоджується прийняти в ній участь, часто направляють працювати на заводи, розташовані далеко від їх будинків, писало The Information. Видання готувало розслідування у співпраці з кількома правозахисними організаціями, включаючи Tech Transparency Project.
Представник Apple тоді спростував звинувачення The Information, повідомивши виданню, що компанія «не знайшла доказів використання примусової праці» на заводах, з якими вона співпрацює. При цьому раніше Apple розірвала контракт з китайською Ofilm Group через можливу участь фірми в держпрограмі з переселення етнічних меншин Синьцзяна на роботу в інші частини країни, писало Bloomberg із посиланням на джерела.
Нагадаємо, хакер повідомивApple про знайдені в її новій iOS 15 вразливості, проте компанія не відреагувала.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].