Великобританія задіє армію для боротьби з паливною кризою

Великобританія задіє армію для боротьби з паливною кризою

Перебої з поставками пов'язані з нестачею водіїв вантажівок

Великобританія задіє армію для боротьби з паливною кризою
фото DR

Великобританія може задіяти сотні військовослужбовців для розвезення палива на заправні станції після того, як більшість АЗС в країні зіткнулася з дефіцитом пального. План дій у надзвичайній ситуації буде розглянуто прем'єр-міністром Борисом Джонсоном та іншими високопоставленими членами кабміну, пише The Guardian.

Операція отримала назву «Escalin», її розробили ще в той час, коли Великобританія готувалася до найбільш радикального сценарію Brexit – без угоди з Євросоюзом. План передбачав мобілізацію сотень військовослужбовців, які мали пересісти на бензовози (в резерві 80 автоцистерн). Передбачається, що його реалізація займе як мінімум три тижні.

«Escalin» та інші пропозиції, націлені в тому числі на те, щоб зупинити панічну скупку палива, будуть розглянуті 27 вересня. Джерело газети припустило, що сильний дефіцит може спостерігатися ще як мінімум п'ять днів. І довше, якщо поведінка населення не зміниться.

Паливна криза розвивається в Великобританії кілька місяців. Перебої з поставками пов'язані з нестачею водіїв вантажівок з британськими візами після Brexit, через що нафтові компанії були змушені закрити десятки бензоколонок або обмежити продаж.

Криза загострилася після того, як про неї стали багато писати ЗМІ: британці почали активно скуповувати паливо.

Ряд чиновників, включаючи міністра у справах бізнесу, енергетики і промислової стратегії Квазі Квартенга, визнають деякі проблеми з ланцюгами поставок, але стверджують, що на нафтопереробних заводах і терміналах все ще достатньо палива. За даними Petrol Retailers Association (PRA), який представляє 5500 незалежних АЗС, про вичерпання паливних резервів повідомили від 50% до 90% учасників асоціації.

Між тим Financial Times прогнозує, що в Європі незабаром різко зростуть зарплати водіїв вантажівок, оскільки галузь потерпає від нестачі працівників і від прийдешніх жорстких змін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло