В Європі незабаром різко зростуть зарплати водіїв вантажівок - Financial Times

В Європі незабаром різко зростуть зарплати водіїв вантажівок - Financial Times

Галузь потерпає від нестачі працівників і від прийдешніх жорстких змін

В Європі незабаром різко зростуть зарплати водіїв вантажівок - Financial Times
фото DR

Гострий дефіцит робочої сили з галузі перевезення вантажів, а також впровадження положень Пакета мобільності приведуть до збільшення заробітної плати водіїв комерційного транспорту в Європі, стверджує президент європейського підрозділу XPO Logistics Europe Луїс Гомес. Про це пише Логіст.Today з посиланням на Financial Times.

Європа потерпає від нестачі професійних водіїв, причому у Великобританії ця проблема стоїть особливо гостро через вихід країни зі складу ЄС, пандемії, податкові реформи і проблеми при отриманні водійських прав. Це призвело до кризи в ланцюжку поставок, порожніх полиць в супермаркетах і зупинки виробничих ліній.

Повідомляється, що логістичні компанії готуються до напружених різдвяних свят, оскільки до цього періоду запаси багатьох товарів будуть вичерпані.

У наступному році дефіцит водіїв вантажівок тільки посилиться, попередив президент XPO Logistics Луїс Гомес. За його прогнозами, криза в галузі не ослабне, оскільки в лютому набудуть чинності більш жорсткі трудові закони ЄС в сфері комерційних автомобільних перевезень, відомі як Пакет мобільності. Їх дія поширюється, в тому числі, і на Великобританію.

«Цей пакет законів про мобільність набуде чинності з 21 лютого і призведе до подальшого обмеження потужностей і інфляції. Транспортні витрати будуть зростати, принаймні, протягом наступних 18 місяців», – зазначив Луїс Гомес.

За даними дослідницької групи Transport Intelligence, в Європі не вистачає 400 000 водіїв вантажних автомобілів через різке зростання онлайн-покупок, викликаних пандемією. При цьому дефіцит, швидше за все, буде поглиблюватися через прийдешні нововведення Пакета мобільності, що мають на меті захистити працівників транспорту від важких умов і низької оплати праці.

Президент XPO Logistics вважає, що внаслідок цих змін зарплати водіїв на континенті виростуть на «високий однозначний або низький двозначний» відсоток.

Як повідомлялося, німецькі перевізники хочуть наймати українських водіїв, щоб уникнути таких проблем, як в Британії.

Також зʼясувалося, що в Італії дефіцит водіїв вантажівок, оскільки мало охочих працювати за зарплату в 3000 євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті