Напередодні опалювального сезону борг облгазів становить 8,8 млрд грн – ОГТСУ

Напередодні опалювального сезону борг облгазів становить 8,8 млрд грн – ОГТСУ

Серед найбільших боржників – «Київоблгаз»

Напередодні опалювального сезону борг облгазів становить 8,8 млрд грн – ОГТСУ
Фото: pixabay.com

Напередодні опалювального сезону борг облгазів становить 8,8 млрд грн. Про це повідомляється на сайті Оператору ГТС України (ОГТСУ).

«У серпні 2021 року оператори газорозподільчих мереж (обл-, міськгази) заборгували перед ОГТСУ за газ, відібраний з магістральних газогонів для власних виробничо-технологічних витрат (ВТВ), понад 153 млн грн. Напередодні опалювального сезону сукупний борг облгазів перед компанією становить 8,8 млрд грн», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, серед найбільших боржників ОГТСУ: «Київоблгаз» (1,075 млрд грн), «Донецькоблгаз» (1,197 млрд грн), «Львівгаз» (792 млн грн), «Тернопільміськгаз» (581,7 млн грн), «Харківгаз» (491,2 млн грн).

У повідомленні підкреслюється, що проблема накопичення боргів облгазами негативно впливає на фінансовий стан ОГТСУ та ставить під загрозу безперебійне транспортування газу споживачам України.

«Протягом 2020-2021 років було подано близько 50 позовних заяв щодо стягнення заборгованості за врегулювання щодобових негативних небалансів на загальну суму понад 9 млрд грн. Проте з огляду на прогнозоване погіршення ситуації з початком опалювального сезону, питання потребує нагального вирішення – впровадження механізму розподільчих рахунків», – вважають в повідомлені.

Впровадження спецрахунків передбачає, що частина коштів, які облгази отримують від споживачів за послугу розподілу, буде автоматично перерахована для сплати за газ ОГТСУ.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що уряд розробив чіткий план зі стабільного проходження опалювального сезону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті