Імпортозаміщення потребують понад 3 000 товарних позицій – «Укроборонпром»

Імпортозаміщення потребують понад 3 000 товарних позицій – «Укроборонпром»

Україна планує повну ліквідацію залежності від оборонних товарів з Росії

Імпортозаміщення потребують понад 3 000 товарних позицій – 	«Укроборонпром»
Фото: ukroboronprom.com.ua

«Укроборонпром» визначив перелік товарів російського виробництва, які потребують імпортозаміщення. Про це повідомляється на сайті державного концерну.

Згідно з повідомленням, оприлюдненим на сайті концерну перелік товарів, що підлягає імпортозаміщенню, складається із понад 3 000 одиниць.

«Стратегія розвитку оборонно-промислового комплексу, затверджена указом президента України від 20 вересня 2021 року, передбачає повну ліквідацію залежності від постачання матеріалів, комплектувальних виробів, елементної бази, критичних технологій з Російської Федерації. На виконання цього напрямку державної військово-промислової політики Укроборонпром підготував перелік товарів», – зазначається у повідомленні.

В основному йдеться про потребу в заміні таких груп товарів: мікро- та радіоелектроніка, спецсплави та спеціальні матеріали, підшипники, електроприлади, контрольно-вимірювальні прилади.

За даними «Укроборонпрому», на 2014 рік залежність підприємств концерну від комплектуючих російського виробництва складала понад 12 000 номенклатур різних видів продукції.

Однак, упродовж 2014-2019 років завдяки активному залученню підприємствами концерну українських виробників, країн-партнерів та власних виробничих потужностей проведено заміну близько 4 500 позицій номенклатур товарів, а у 2020-му – ще 1 500.

У повідомленні зазначається, що протягом 2021 року до «Укроборонпрому» звернулась низка вітчизняних та закордонних компаній зі Сполучених Штатів Америки, Китаю, Австрії.

Як повідомлялося, «Мотор Січ» та Baykar Makina підписали угоду про співпрацю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті