Google надала дані про запити держорганів на розкриття персональної інформації

Google надала дані про запити держорганів на розкриття персональної інформації

Українські держструктури подали 21 запит щодо 31 аккаунта

Google надала дані про запити держорганів на розкриття персональної інформації
Фото: REUTERS

Українські держструктури за друге півріччя 2020 року подали 21 запит щодо 31 аккаунта на розкриття призначених для користувача даних, 16 з них були терміновими. Про це йдеться в опублікованому звіті Google Transparency Report.

У відповідях Google були розкриті «деякі дані» по 48% запитів, з яких термінових – 63%.

В рамках дипломатичних процедур за цей період було подано всього лише один запит. Зазвичай такі запити робляться урядами в рамках взаємної правової допомоги.

Найбільшу активність українські держоргани проявляли в другому півріччі 2019 року, коли був поданий 51 запит по 63 аккаунтах, 39% з них отримано часткові дані.

А найбільший відсоток розкриття інформації – 77% – був відзначений у липні-грудні 2018 року, коли українська влада запитувала розкриття персональної інформації щодо 48 користувачів і 54 аккаунтів.

Зазвичай запити на персональну інформацію пов’язані з сервісами Gmail, YouTube, Google Voice і Blogger. Обсяг даних, який розкривається, залежить від правових підстав. Але у деяких випадках Google може розкрити не тільки реєстраційні дані, але й зміст електронних листів, а також IP-адреси.

Нагадаємо: Google оскаржить штрафи за придушення конкуренції на загальну суму $8 млрд. Рекордні штрафні санкції Верховний суд ЄС наклав на компанію ще у 2018 році.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті