Уряд затвердив план заходів щодо реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції Криму

Уряд затвердив план заходів щодо реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції Криму

Документ стане комплексною дорожньою картою з повернення українського Криму, каже Шмигаль

Уряд затвердив план заходів щодо реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції Криму
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів затвердив план заходів щодо реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Криму. Таке рішення уряд ухвалив на засіданні, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

План передбачає здійснення систематичного моніторингу та документування порушень Росією як державою-окупантом, прав і свобод людини й законних інтересів громадян України та юридичних осіб в окупованому Криму, а також гуманітарного права, зокрема зміни державою-окупантом демографічного складу населення тимчасово окупованих територій.

Також у плані йдеться про створення держустанови «Український національний центр розвитку миру» для збору доказової бази порушень Росії, пов'язаних з окупацією і збройною агресією; ведення обліку завданих державі, фізичним та юридичним особам збитків унаслідок збройної агресії Росії.

Стратегія передбачає також низку заходів, які необхідно буде реалізувати після ухвалення закону «Про засади державної політики перехідного періоду».

«Документ стане комплексною дорожньою картою з повернення українського Криму. Як було наголошено, «Кримська платформа» – це не разовий захід. Ми схвалюємо комплексні документи, які містять детальні кроки деокупації, залучаємо до цього питання найкращих експертів та аналітиків з усього світу. Ми також працюємо з нашими країнами-партнерами та в рамках міжнародних організацій, аби тема Криму постійно була на світовому порядку денному», – написав у своєму телеграм-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Нагадаємо: за словами Шмигаля, потенційні збитки від тимчасової окупації Криму Росією перевищують $100 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті