Євросоюз занепокоєний через зловживання безвізом низкою країн, зокрема Україною – ЗМІ

Євросоюз занепокоєний через зловживання безвізом низкою країн, зокрема Україною – ЗМІ

Наразі активно обговорюється загроза так званого механізму призупинення видачі віз

Євросоюз занепокоєний через зловживання безвізом низкою країн, зокрема Україною – ЗМІ
Фото: REUTERS

Незаконне проживання громадян і необґрунтовані заяви про надання притулку з деяких західнобалканських держав, а також Молдови, Грузії та України викликають дискусії про припинення безвізового в'їзду до Європейського Союзу. Про це повідомляє EUobserver, який ознайомився з внутрішнім документом ЄС від 27 вересня.

«Розчарування, схоже, зростає у Франції, Німеччині та Італії на тлі ширшої дискусії про припинення ймовірних зловживань», – йдеться у статті видання.

Зазначається, що безвізовий режим Єврокомісія розглядає як «значне досягнення» у відносинах між ЄС, Західними Балканами та колишніми радянськими республіками в межах політики «Східного партнерства». Також наголошується, що наразі активно обговорюється загроза так званого механізму призупинення видачі віз.

«У документі Німеччина ображена на Грузію, Молдову та Україну. Він також назвав Албанію та Сербію одними з десяти найбільш проблемних країн. Він зареєстрував сплеск «незаконних посягань на проживання» з Албанії, Молдови та України, попри загальне зниження минулого року через пандемію», – додали в EUobserver.

Крім цього, в документі йдеться про те, що за останні три місяці кількість клопотань про надання притулку з Грузії збільшилася на 51% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, а в Молдові зареєстровано стрибок у 429% у період із червня до серпня 2019 року та з червня до серпня 2021 року.

Нагадаємо: Польща зафіксувала рекордний наплив нелегалів із Білорусі. Кордон намагатися перетнути майже 500 осіб.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло