YouTube видалятиме дезінформацію про всі схвалені вакцини, в тому числі від Covid-19

YouTube видалятиме дезінформацію про всі схвалені вакцини, в тому числі від Covid-19

Відеохостинг вирішив розширити політику по боротьбі з фейками

YouTube видалятиме дезінформацію про всі схвалені вакцини, в тому числі від Covid-19
фото Shutterstock

Відеохостинг YouTube має намір видаляти з платформи відео з недостовірною інформацією про всі вакцини, що застосовуються в сучасній медицині, наприклад, від кору і краснухи. Про це повідомив журналістам віце-президент відеохостингу Метт Халпрін, пише The New York Times.

Він пояснив, що «дезінформація про вакцини від коронавірусу перетворилася на фейки про вакцини в цілому», тому платформа вирішила оновити політику по боротьбі з недостовірним контентом.

«Ми маємо намір розширити правила, пов'язані з недостовірною медичною інформацією, щоб завадити поширенню оманливого контенту про вакцини, які застосовуються зараз, дозволені до використання і визнані ефективними і безпечними з боку місцевих органів охорони здоров'я та ВООЗ», – наголосив Метт Халпрін.

Модератори платформи будуть видаляти відео, в яких йдеться про те, наприклад, що вакцини небезпечні для здоров'я, викликають аутизм, рак і безпліддя або дозволяють встановлювати стеження за людьми за допомогою мікрочипів.

Виняток зроблять для роликів з інформацією про правила вакцинації, дослідженнях нових препаратів і успішне або невдале їх застосування в минулому. YouTube також не видалятиме відео, автори яких розповідають про особистий досвід застосування вакцин, при цьому не роблячи узагальнень і не закликаючи до відмови від щеплень.

У жовтні минулого року YouTube оголосив, що буде видаляти ролики, що містять недостовірні дані про вакцинацію проти коронавіруса. Відтоді з платформи прибрали близько одного мільйона відео.

Дослідники дезінформації давно вказували, що поширення антиванцинного контенту в соціальних мережах стало фактором нерішучості щодо вакцинації. Відео на YouTube часто виступають в якості джерела контенту, який згодом стає вірусним на таких платформах, як Facebook і Twitter, іноді збираючи десятки мільйонів переглядів.

Нагадаємо, Павло Дуров  пояснив, чому в Telegram заблокували канал противників вакцинації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті