В Британії колапс: британці не хочуть працювати замість іноземців, що виїхали після Brexit
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

В Британії колапс: британці не хочуть працювати замість іноземців, що виїхали після Brexit

Найважчого удару завдала нестача водіїв вантажівок

В Британії колапс: британці не хочуть працювати замість іноземців, що виїхали після Brexit
фото DR

У бізнес-середовищі Великобританії б'ють на сполох через катастрофічну нестачу робочих рук після Brexit. У Лондоні наполягають, що на більшість вакансій можна найняти британців – але з цим категорично не згодні, наприклад, компанії, які займаються прибиранням: піддані її величності просто відмовляються від тих умов, на які легко погоджувалися приїжджі, пише Euronews.

«Більшість робітників, я б сказала, 70% – це іспанці, південноамериканці, болгари, румуни. Багато з них виїхали додому. Ми втратили приблизно чверть співробітників. Тут, в цій країні, кандидати не проявляють інтересу. У нас робота з 9 до 17.00, а вони кажуть «Ні, так не піде, хочемо з 10 до 15.00». Так що ми втратили безліч співробітників, а тим, хто залишився, доводиться працювати дуже напружено».

Найважчого удару завдала нестача водіїв вантажівок: на заправках немає бензину, в супермаркетах немає товарів, в ресторанах закінчилася курка, – навіть в «Макдональдсі» немає з чого робити «мілкшейк».

«Найбільша бізнес-група країни – Конфедерація британської промисловості (CBI) – попереджає, що проблеми не вирішити і за два роки. Після Brexit уряд готовий запрошувати в країну тільки висококваліфікованих робітників, а на посади з низькими вимогами наймати співвітчизників або тих, хто не поїхав з острова. Підприємці наполягають, що візи потрібно видавати не за кваліфікацією, а за необхідності», каже Тайг Енрайт, кореспондент Euronews

«Для того, щоб закрити сьогоднішній дефіцит робочих рук, нам необхідна імміграційна система, яка була б саме на це спрямована. Ми наполягали на тому, щоб створити систему, при якій в країну приїжджали б тільки ті, чия професія нам зараз потрібна», – зазначив Тоні Денкер, директор CBI.

Минулого тижня уряд поступився і пообіцяв видавати тимчасові візи водіям і, наприклад, переробникам пташиних тушок. Передбачається, що низькокваліфіковану робочу силу можна знайти вдома – але клінінгові компанії заявляють, що було б величезною помилкою вважати прибиральників низькокваліфікованими.

«Будь-хто, хто думає, що в нашій роботі не потрібна кваліфікація, сильно помиляється. Ми хочемо, щоб уряд визнав масштаби проблем і працював би разом з нами над пошуком рішень», – пояснив Джим Мелвін, голова Британської клінінгової ради.

У Лондоні, однак, наполягають на тому, що імміграційні правила ні до чого; тим не менш, саме послаблення цих правил оголошено тимчасовим вирішенням проблем. Підприємці впевнені, що видача короткострокових віз не допоможе нічому і лише трохи відсуне повний колапс, який деякі експерти прогнозують уже взимку.

Нагадаємо, Великобританія задіє армію для боротьби з паливною кризою.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло