В Британії колапс: британці не хочуть працювати замість іноземців, що виїхали після Brexit
Найважчого удару завдала нестача водіїв вантажівок

У бізнес-середовищі Великобританії б'ють на сполох через катастрофічну нестачу робочих рук після Brexit. У Лондоні наполягають, що на більшість вакансій можна найняти британців – але з цим категорично не згодні, наприклад, компанії, які займаються прибиранням: піддані її величності просто відмовляються від тих умов, на які легко погоджувалися приїжджі, пише Euronews.
«Більшість робітників, я б сказала, 70% – це іспанці, південноамериканці, болгари, румуни. Багато з них виїхали додому. Ми втратили приблизно чверть співробітників. Тут, в цій країні, кандидати не проявляють інтересу. У нас робота з 9 до 17.00, а вони кажуть «Ні, так не піде, хочемо з 10 до 15.00». Так що ми втратили безліч співробітників, а тим, хто залишився, доводиться працювати дуже напружено».
Найважчого удару завдала нестача водіїв вантажівок: на заправках немає бензину, в супермаркетах немає товарів, в ресторанах закінчилася курка, – навіть в «Макдональдсі» немає з чого робити «мілкшейк».
«Найбільша бізнес-група країни – Конфедерація британської промисловості (CBI) – попереджає, що проблеми не вирішити і за два роки. Після Brexit уряд готовий запрошувати в країну тільки висококваліфікованих робітників, а на посади з низькими вимогами наймати співвітчизників або тих, хто не поїхав з острова. Підприємці наполягають, що візи потрібно видавати не за кваліфікацією, а за необхідності», каже Тайг Енрайт, кореспондент Euronews
«Для того, щоб закрити сьогоднішній дефіцит робочих рук, нам необхідна імміграційна система, яка була б саме на це спрямована. Ми наполягали на тому, щоб створити систему, при якій в країну приїжджали б тільки ті, чия професія нам зараз потрібна», – зазначив Тоні Денкер, директор CBI.
Минулого тижня уряд поступився і пообіцяв видавати тимчасові візи водіям і, наприклад, переробникам пташиних тушок. Передбачається, що низькокваліфіковану робочу силу можна знайти вдома – але клінінгові компанії заявляють, що було б величезною помилкою вважати прибиральників низькокваліфікованими.
«Будь-хто, хто думає, що в нашій роботі не потрібна кваліфікація, сильно помиляється. Ми хочемо, щоб уряд визнав масштаби проблем і працював би разом з нами над пошуком рішень», – пояснив Джим Мелвін, голова Британської клінінгової ради.
У Лондоні, однак, наполягають на тому, що імміграційні правила ні до чого; тим не менш, саме послаблення цих правил оголошено тимчасовим вирішенням проблем. Підприємці впевнені, що видача короткострокових віз не допоможе нічому і лише трохи відсуне повний колапс, який деякі експерти прогнозують уже взимку.
Нагадаємо, Великобританія задіє армію для боротьби з паливною кризою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].