В Європі вартість квот на викиди CO2 вперше піднялася вище 65 євро за тонну

В Європі вартість квот на викиди CO2 вперше піднялася вище 65 євро за тонну

Виробники електроенергії змушені переходити на використання дешевого вугілля

В Європі вартість квот на викиди CO2 вперше піднялася вище 65 євро за тонну
фото Shutterstock

Зростання цін на природний газ в Європі призвело до стрибка вартості квот на викиди вуглекислого газу, оскільки виробники електроенергії змушені переходити на використання вугілля, що є більш дешевим, але і більш брудним видом палива, пише FinMarket з посиланням на Financial Times.

Вартість квот на викиди CO2 в Європі минулого тижня вперше піднялася вище позначки в 65 євро за тонну, в британській системі торгівлі квотами – досягла рекордних 76 фунтів стерлінгів (88 євро) за тонну.

У Великобританії частка вугілля в загальній структурі генерації електроенергії на початку вересня перевищила 5%, досягнувши максимуму з березня.

«Зростання вартості квот пов'язане, на нашу думку, зі зростаючим попитом з боку енергокомпаній, враховуючи збільшення обсягів вугільної генерації», – відзначає експерт консалтингової компанії Redshaw Advisors Том Лорд.

Трейдери зважають на той факт, що ще деякий час, можливо, протягом частини 2022 року, електроенергетичний сектор буде замінювати газ вугіллям, і, відповідно, викиди будуть більшими, пояснив аналітик ICIS Себастьян Ріллінг.

Ціна квот на викиди CO2 в Європі в травні поточного року вперше піднялася вище позначки в 50 євро і до вересня трималася біля цього рівня. Великобританія запустила власну систему квот у травні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло