«Нічого незаконного»: як політики різних країн виправдовуються за причетність до Pandora Papers

«Нічого незаконного»: як політики різних країн виправдовуються за причетність до Pandora Papers

Купівля елітного житла за кордоном була цілком законною, стверджують вони

«Нічого незаконного»: як політики різних країн виправдовуються за причетність до Pandora Papers
фото DR

Світові лідери і політики відреагували на оприлюднення своєї присутності в досьє Pandora Papers, багато хто з них зазначає, що не порушував закон, повідомляє агентство Associated Press, на яке посилається Інтерфакс.

В ході розслідування Pandora Papers близько 600 журналістів з 117 країн вивчили майже 12 млн документів. ЗМІ, які брали участь в цій роботі, в неділю ввечері почали публікацію зібраної інформації.

У розслідуванні повідомляється про те, що понад 30 колишніх і діючих лідерів країн світу і понад 300 високопоставлених держчиновників були замішані в офшорних фінансових операціях.

Зокрема, король Йорданії Абдалла II заявляє, що не було нічого незаконного в купівлі ним елітного житла за кордоном.

«Попри те, що стверджується в цих матеріалах, інформація про цю власність не розголошується з міркувань безпеки та конфіденційності, а не через намагання щось приховати», – йдеться в заяві королівського двору.

Згідно з розслідуванням, яке отримало назву Pandora Papers, радники короля допомогли йому через офшорні компанії придбати 14 будинків у США і Великобританії вартістю понад $106 млн. За словами короля Абдалли II, під час його покупок державні кошти не використовувалися, і більша частина придбаної їм нерухомості була потрібна для проведення офіційних заходів.

Тим часом прем'єр Чехії Андрей Бабіш на свій захист сказав, що «не зробив нічого незаконного», і додав, що інформація про офшори з'явилася напередодні виборів у країні, запланованих на цей тиждень. У розслідуванні вказують, що Бабіш в 2009 році, ще не будучи прем'єром, використовував офшорні компанії для купівлі елітної нерухомості на Лазурному березі у Франції. Йдеться про замок вартістю $15 млн.

«Я ніколи не робив нічого незаконного або неправильного, але це не заважає їм знову спробувати очорнити мене і вплинути на парламентські вибори в Чехії», – зазначив він.

Екс-прем'єр Великобританії Тоні Блер, який також згаданий в досьє, вказав, що звинувачення в тому, що він нібито ухиляється від сплати податків, є «повністю неправдивими». Як стверджується в розслідуванні, Блер разом з дружиною в 2017 році через офшори придбали офісну будівлю за $8,8 млн.

«Вони завжди платили податки повністю і ніколи не використовували будь-які офшорні схеми ухилення від сплати податків», – йдеться в заяві сім'ї Блера.

Зі свого боку прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан в неділю заявив, що уряд «проведе розслідування щодо всіх своїх громадян, згаданих в «архіві Пандори». За його словами, «якщо будь-яке правопорушення буде встановлено, ти ми зробимо необхідні дії».

Даних про Хана в розслідуванні про використання офшорних схем немає, зате в ньому фігурують люди з його оточення, а також міністри.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло