НБУ оцінив збитки від запровадження нових карантинних обмежень

НБУ оцінив збитки від запровадження нових карантинних обмежень

Оцінка впливу на ВВП залежатиме від формату запровадження карантинних обмежень

НБУ оцінив збитки від запровадження нових карантинних обмежень
Фото: УНІАН

Національний банк оцінює збитки від запровадження нових карантинних обмежень у 0,4–0,6% від ВВП. Про це розповів голова Національного банку Кирило Шевченко в інтерв'ю LB.uа.

«Попри те, що на сьогодні робочі процеси повертаються в офлайн, темпи вакцинації підвищуються, ризики запровадження нового локдауну через поширення нових штамів вірусу залишаються вагомими», – наголосив він.

За словами Шевченка, оцінка впливу на ВВП залежатиме від формату запровадження карантинних обмежень. «Залежно від жорсткості заходів, які можуть бути застосовані, втрати – від 0,4% до 0,6%», – зазначив він.

Водночас голова НБУ вважає ці ризики суттєвими, але не критичними.

За оцінками НБУ, від'ємний внесок всіх карантинних обмежень, запроваджених у першому півріччі 2021 року, у річний реальний ВВП України становив 0,6 в.п.

Нацбанк прогнозує зростання реального ВВП цьогоріч до 3,8%, а інфляції – до 9,6%.

Нагадаємо: ріст ВВП у січні-липні склав 2,1%. Серед ризиків для річного показника – карантинні обмеження та зовнішньоекономічні умови.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло