Марченко: Мінфін не виключає можливість перегляду макропрогнозу

Марченко: Мінфін не виключає можливість перегляду макропрогнозу

Міністерство розраховує на спадний інфляційний тренд до кінця цього року та в наступному

Марченко: Мінфін не виключає можливість перегляду макропрогнозу
Міністр фінансів Сергій Марченко
Фото: УНІАН

У Міністерстві фінансів не виключають можливість перегляду макроекономічних показників, на підставі яких розраховувався проєкт держбюджету на 2022 рік. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю «РБК-Україна».

«Будемо виходити з того, наскільки це вплине на бюджет. Якщо у нас буде вище ВВП, це відразу позначиться на доходах, але інфляція відіб'ється і на витратах. До макропрогнозу потрібно підходити ретельно і акуратно, зважуючи кожну цифру», – наголосив міністр.

Він вважає, що інфляційні показники, закладені в держбюджеті на наступний рік, – адекватні. Міністерство розраховує на спадний інфляційний тренд, який, на думку Марченка, буде до кінця цього року і продовжиться в наступному році.

Крім цього, Мінфін до кінця року очікує надходження коштів від ЄС за програмою макрофінансової допомоги. Також планується отримання траншу від МВФ у розмірі $700 млн.

Водночас Марченко не зміг уточнити терміни найближчого перегляду програми за підсумком роботи місії МВФ і винесення українського питання на засідання ради директорів Фонду.

«Зараз виникло питання фіскальних ризиків у зв'язку з високою ціною на газ. Це та історія, яка вимагає додаткових консультацій. Якщо взяти бюджет й ті питання, за які відповідає Міністерство фінансів, є моменти, які вимагають уточнення у частині бюджету на 2022 рік. Втім, вони некритичні для нинішнього перегляду», – сказав він.

Міністр додав, що Фонд цікавить, як високі ціни на газ можуть відбитися на фіскальній частині бюджету в нинішньому році, а також на компаніях, які перебувають у держвласності.

Також Марченко повідомив, що українська сторона ініціювала розширення і продовження програми з Фондом ще на пів року, проте рішення повинен приймати МВФ.

Раніше у Рахунковій палаті заявили, що доходи у проєкті держбюджету-2022 занижені майже на 33 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті