Нарахування штрафів за неподання інформації про кінцевих бенефіціарів розпочнеться з грудня

Нарахування штрафів за неподання інформації про кінцевих бенефіціарів розпочнеться з грудня

Реєстраційна система має низьку пропускну спроможність

Нарахування штрафів за неподання інформації про кінцевих бенефіціарів розпочнеться з грудня
Фото: pixabay.com

Нарахування штрафів за неподання інформації про кінцевих бенефіціарів розпочнеться з грудня замість 11 жовтня через низьку пропускну спроможність реєстраційної системи та значний попит на реєстрацію. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

«Усі налякані великими штрафами за неподання інформації про кінцевих бенефіціарних власників, які почнуть застосовуватися після 11 жовтня. Так от, у жовтні 2021 року штрафів точно не буде (в листопаді також)», – написав він.

Як пояснив Малюська, кількість юросіб, які мають подати державному реєстратору відомості про кінцевих бенефіціарних власників, перевищує 1 млн, що значно більше за пропускну спроможність реєстраційної системи. Наразі відомості подали 171 333 юросіб.

«Водночас обов'язковою ознакою будь-якого адміністративного правопорушення є наявність вини (ст. 9 Кодексу про адміністративні правопорушення). На думку Мін'юсту, враховуючи поточний стан справ та презумпцію невинуватості, відсутня навіть гіпотетична можливість підтвердити належними доказами наявність вини (бодай у форматі необережності) керівника юрособи, який не подав відомості про кінцевого бенефіціарного власника», – підсумував міністр.

Денис Малюська також зазначив, що проблему має остаточно вирішити законопроєкт №5807.

Раніше Мінфін затвердив форму розкриття структури власності юридичних осіб. Документ подається в довільній формі та є схематичним зображенням.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло