Мінфін затвердив форму розкриття структури власності юридичних осіб

Мінфін затвердив форму розкриття структури власності юридичних осіб

Документ подається в довільній формі та є схематичним зображенням

Мінфін затвердив форму розкриття структури власності юридичних осіб
Фото: pixabay.com

Міністерство фінансів наказом №163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» визначило, у якій формі потрібно подавати структуру власності юридичних осіб. Про це йдеться на сайті Кабінету Міністрів.

Відповідний документ подається в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому є всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою.

У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, осіб, які незалежно від формального володіння, мають вплив на керівництво чи діяльність юридичної особи. Також здійснюється опис характеру впливу кінцевого бенефіціарного власника на діяльність юрособи.

Якщо відомості щодо кінцевого бенефіціарного власника чітко не відстежуються за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, до схематичного зображення необхідно додати офіційні документи, що підтверджують можливість здійснювати вплив.

У квітні 2020 року набули чинності положення, які зобов’язують заявника для проведення певних реєстраційних дій надавати державному реєстратору документи для встановлення відомостей про кінцевих бенефіціарів власників.

Національний банк України спільно з іншими державними органами та громадськими організаціями підписав меморандум про співпрацю у розбудові механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників

Близько 100 страхових компаній мають непрозорі структури власності, 90 власників яких набували істотної участі у компаніях без погодження регулятора.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло