Світові ціни на продовольство досягли найвищих показників за 10 років – ООН

Світові ціни на продовольство досягли найвищих показників за 10 років – ООН

Найбільше зросли ціни на пшеницю

Світові ціни на продовольство досягли найвищих показників за 10 років – ООН
фото Shutterstock

У вересні середнє значення індексу продовольчих цін склало 130 пунктів, що на 1,5 пункту (1,2%) вище серпневого рівня і на 32,1 пункту (32,8%) вище за показник за аналогічний період минулого року. Про це повідомилаПродовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Це максимальний показник з 2011 року, коли індекс досяг 131,9 пункту. Індекс формується на основі середніх значень індексів цін на п'ять товарних груп, скоригованих з урахуванням середньої частки кожної такої групи в обсязі експорту.

ФАО зазначає, що зростання індексу у вересні обумовлено в основному підвищенням цін на більшість зернових і на олії.

Ціни на молочну продукцію та цукор також підвищилися, тоді як індекс цін на м'ясо залишився на колишньому рівні.

Серед основних зернових культур найбільше зростання продемонстрували світові ціни на пшеницю, майже на 4% перевищивши показники за попередній місяць і на 41% – показники за відповідний період минулого року.

Ціни на пшеницю зростають через скорочення експорту на тлі активного світового попиту.

Ціни на рис у вересні виявилися вищими зафіксованого в серпні багаторічного мінімуму, що пояснюється незначним пожвавленням торгівлі.

Середнє значення індексу цін на олію у вересні склало 168,6 пункту, що на 2,9 пункту (1,7%) вище порівняно з попереднім місяцем і приблизно на 60% вище показника за аналогічний період минулого року.

Таке зростання обумовлене насамперед підвищенням котирувань пальмової і рапсової олій, при цьому котирування соєвої і соняшникової олій знизилися. Світові ціни на пальмову олію демонструють зростання третій місяць поспіль і досягли максимальних за десять років значень на тлі побоювань з приводу нижчого, ніж можливо, рівня виробництва в Малайзії, де зберігається нестача робочих-мігрантів.

Нагадаємо, в Україні, за даними Мінагрополітики, овочі та крупи дешевшають, а м’ясо – дорожчає.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті