ПриватБанк у 2021 році вже зібрав для Мінфіну понад два млрд грн

ПриватБанк у 2021 році вже зібрав для Мінфіну понад два млрд грн

Інвестували у держоблігації 2 500 осіб

ПриватБанк у 2021 році вже зібрав для Мінфіну понад два млрд грн
Фото: УНІАН

Державний ПриватБанк з початку року продав клієнтам облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на два млрд грн, з них 1,3 млрд грн через систему «Приват24». Про це повідомляється на сайті фінансової установи.

«Цього року найбільшим попитом у фізосіб користуються річні та півторарічні гривневі ОВДП, а також двох річні облігації в доларах США. Найменшим попитом користуються довгострокові цінні папери з термінами погашення через п'ять-шість років», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, кількість клієнтів, які інвестували свої гроші у держоблігації, становила більш як 2 500 осіб.

При цьому, середня сума операцій з купівлі ОВДП через «Приват24» у 2021 році складає 435 000 грн: 80% клієнтів при погашенні ОВДП реінвестує грошові кошти у цінні папери Міністерства фінансів.

У фінустанові нагадали, що у березні минулого року ПриватБанк розширив перелік послуг з цінними паперами, надавши можливість фізособам купувати та продавати облігації внутрішньої державної позики в режимі online в вебверсії «Приват24».

Як повідомлялося, фактичні державні запозичення до загального фонду державного бюджету за січень-вересень 2021 року становили 360,8 млрд грн або 77,7% від запланованих на цей період. Від розміщення ОВДП на фінансування державного бюджету залучено 260,8 млрд грн, у тому числі в іноземній валюті 69,2 млрд грн ($2,0 млрд та 418,1 млн євро).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло