Небанківські фінустанови розкриватимуть повну вартість послуг за кредитами – НБУ

Небанківські фінустанови розкриватимуть повну вартість послуг за кредитами – НБУ

Інформація має з’явитися на їх вебсайтах через три місяці

Небанківські фінустанови розкриватимуть повну вартість послуг за кредитами – НБУ
Фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) затвердив вимоги до розкриття небанківськими фінансовими установами повної інформації про послугу споживчого кредитування та повну вартість кредиту для споживача. Про це повідомляється на сайті НБУ.

«Це стосується вебсайтів фінансових установ, поширення інформації в рекламі, інформування під час користування кредитом, а також особливостей розкриття інформації щодо мікрокредитів», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, вже через три місяці усі небанківські фінустанови, які мають право надавати споживчі кредити, повинні розкривати вичерпну інформацію про послуги на вебсайті в єдиному уніфікованому форматі.

Крім того, через шість місяців на вебсайтах усіх небанківських фінансових установ мають з'явитися калькулятори для розрахунку витрат за кредитом з урахуванням обраних споживачем умов кредитування.

«Реклама кредитів фінустанов не повинна вводити споживача в оману. Наприклад, зазначення лише привабливої для споживача відсоткової ставки на рівні 0% чи 0,01% недопустиме. У рекламі споживчого кредиту має вказуватися реальна річна процентна ставка, максимальна сума та строк кредиту», – підкреслюється у повідомленні.

В НБУ нагадали, що аналогічні вимоги вже працюють для банків, які здійснюють діяльність у сфері послуг із надання споживчого кредиту. 

Як повідомлялося, за підсумками січня-червня-2021 українці були винні мікрофінансовим організаціям за простроченими кредитами 14,9 млрд грн: зростання з початку року склало 6,5%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло