Медведчуку оголосили нову підозру в держзраді й сприянні тероризму

Медведчуку оголосили нову підозру в держзраді й сприянні тероризму

Перевірятимуть причетність Порошенка і Гонтарєвої

Медведчуку оголосили нову підозру в держзраді й сприянні тероризму
Фото: УНІАН

Народному депутату від «Опозиційної платформи – За життя» Віктору Медведчуку оголосили про підозру за статтями про державну зраду й сприяння діяльності терористичної організації. Він нібито перешкоджав отриманню Україною дешевого вугілля з Південної Африки під час енергетичної кризи. Про це повідомила Служба безпеки України.

За даними слідства, Медведчук наприкінці 2014 року сприяв зриву контрактів на постачання вугілля з Південно-Африканської Республіки України під час енергетичної кризи. Натомість він допоміг легалізації постачання вугілля з окупованих Росією територій Донбасу.

Зазначається, що на територіях «ЛНР» і «ДНР» знайшли два недіючі підприємства. Їх фіктивно перереєстрували на територію Києва, а потім на них відкрили рахунки, через які ПАТ «Центренерго» сплачувало постачання вугілля з окупованого Донбасу.

У межах схеми, кажуть правоохоронці, планувалося зреалізувати понад 3,16 млрд грн, але протягом 2015 року українські підприємства закупили вугілля з «ЛНР» і «ДНР» на мінімум 200 млн грн.

В Офісі генпрокурора стверджують, що Медведчук схиляв до цієї схеми посадовців міністерства енергетики та «Центренерго». А СБУ додає, що це підтверджують аудіозаписи розмов, один із голосів на яких, як підтвердила експертиза, належить Медведчуку.

Правоохоронці зазначають, що слідство у справі триває і підозри можуть оголосити й іншим учасникам схеми. Прокуратура клопотатиме взяти Медведчука під варту із заставою в мільярд гривень.

«З огляду на те, що ми побачили, іншого варіанту, окрім як відпрацьовувати версію щодо причетності пана Порошенка і пані Гонтарєвої до цього процесу, просто немає», додав голова Служби безпеки Іван Баканов.

Раніше повідомлялося, що ОГП завершив розслідування справ Козака та Медведчука. Після ознайомлення сторін з усіма доказами, справа піде до суду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті