Більше не приваблива: Ірландія, де компанії відкривали штаб-квартири через низькі податки, підніме ставку

Більше не приваблива: Ірландія, де компанії відкривали штаб-квартири через низькі податки, підніме ставку

За планом ОЕСР, компанії повинні платити податки в країнах, де продаються їх продукти

Більше не приваблива: Ірландія, де компанії відкривали штаб-квартири через низькі податки, підніме ставку
фото Pixaby

Ірландія збільшить податки для міжнародних компаній до 15%. Раніше в цій країні такі транснаціональні корпорації, як Apple і Google, відкривали штаб-квартири через низькі податкові ставки.

Однак наразі Ірландія приєдналася до міжнародної угоди Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), повідомляє The Verge.

«Я впевнений, що Ірландія залишиться привабливим місцем для інвестицій транснаціональних компаній», – прокоментував рішення міністр фінансів Ірландії Паскаль Донохо.

Країна служила податковим притулком для великих технологічних компаній. Зазвичай вони створювали ірландські дочірні компанії, які ліцензують інтелектуальну власність і виплачують роялті.

В Ірландії – близько 800 американських компаній, в яких працює близько 180 000  осіб. Apple відкрила свій перший завод в Ірландії в 1980 році, зараз в її кампусі працює близько 6000 чоловік. Facebook відкрив штаб-квартиру в Дубліні в 2008 році, а Google – в 2003 році.

Угода ОЕСР має зробити міжнародні податкові правила справедливішими і прозорішими. За оцінками ОЕСР, податок в 15% в країнах-учасницях принесе щороку близько $150 млрд і допоможе стабілізувати міжнародну податкову систему.

За планом ОЕСР, компанії повинні платити податки в країнах, де продаються їх продукти або послуги, навіть якщо у них немає там представництва.

Вимоги будуть застосовуватися до міжнародних компаній з виручкою понад 750 млн євро (близько $867 млн). Якщо нижче – податок в Ірландії буде 12,5% – це одна з найнижчих ставок у світі.

Положення ОЕСР набудуть чинності в 2023 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло