Шмигаль: цьогорічному зростанню ВВП на 4% може завадити лише локдаун

Шмигаль: цьогорічному зростанню ВВП на 4% може завадити лише локдаун

Прем'єр назвав основні чинники, які сприяють зростанню

Шмигаль: цьогорічному зростанню ВВП на 4% може завадити лише локдаун
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
Фото: kmu.gov.ua

Цьогорічному зростанню ВВП на 4% може завадити лише чергова потужна хвиля коронавірусу, через яку доведеться вводити додаткові карантинні обмеження. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у фейсбуці.

«Ми очікуємо, що цьогорічне зростання ВВП складе близько 4% і це означатиме, що Україна відіграла падіння економіки внаслідок коронакризи. Єдине, що може завадити цьому сценарію – це чергова потужна хвиля коронавірусу, через яку доведеться вводити додаткові карантинні обмеження», – написав він.

Серед основних факторів, які сприяють зростанню Шмигаль відзначив стабільно зростаючий споживчий попит, зростання інвестицій, сільського господарства, будівельного сектору та інших галузей промисловості, зокрема машинобудування, металургії та хімічної промисловості.

«Роздрібна торгівля у 2021 році вже збільшилася приблизно на 13%. Це залишається одним із факторів позитивної динаміки ВВП. Українці продовжують активно споживати, і це рухає економіку вперед. Вперше в історії незалежності середня зарплата перевищила $500», – написав прем'єр.

Крім цього, за його даними, в першому півріччі прямі іноземні інвестиції склали $2,8 млрд – це рекордна сума за останні чотири роки. Водночас зростання аграрного сектору цьогоріч вже склало 8,4%, а будівельного сектору – майже 2%.

Нагадаємо: Світовий банк покращив прогноз зростання ВВП України на наступні два роки. При цьому, прогноз зростання ВВП у 2021 році залишився на рівні 3,8%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті