НБУ відсудив у ексвласника «Імексбанку» спорткомплекс «Люстдорф» в Одесі

НБУ відсудив у ексвласника «Імексбанку» спорткомплекс «Люстдорф» в Одесі

Спорткомплекс стягнули в рахунок погашення 309 млн грн боргу

НБУ відсудив у ексвласника «Імексбанку» спорткомплекс «Люстдорф» в Одесі
Ексвласник «Імексбанку» Леонід Клімов
Фото: УНІАН

Київський районний суд Одеси за позовом Національного банку (НБУ) стягнув спортивно-оздоровчий комплекс «Люстдорф», який належить ексвласнику «Імексбанку» Леоніду Клімову, в рахунок погашення 309 млн грн боргу. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Суд також ухвалив рішення про продаж «Люстдорфу» на відкритих торгах у рамках виконавчого провадження.

У 2014 році Клімов, який на той момент був власником АТ «Імексбанк», уклав із Нацбанком договори поруки та іпотеки, взявши на себе особисті зобов'язання з погашення заборгованості перед регулятором. Борг стосується стабілізаційного кредиту, який «Імексбанк» отримав у листопаді 2014 року для підтримки ліквідності.

У січні 2015 року НБУ відніс «Імексбанк» до категорії неплатоспроможних.

«Оскільки Леонід Клімов не виконував взяті на себе зобов’язання за договором поруки, в січні 2016 року Національний банк звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку», – стверджують у Нацбанку.

У листопаді 2020 року Одеський апеляційний суд ухвалив рішення про стягнення з Леоніда Клімова 309 млн грн на користь Національного банку в рахунок погашення заборгованості банку за стабілізаційним кредитом. Зараз Клімов оскаржує це рішення в касаційному суді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті