Україна та ЄС підписали угоду про «відкрите небо»

Україна та ЄС підписали угоду про «відкрите небо»

Одним з наслідків підписання угоди має бути вхід до України нових лоукост-авіаліній

Україна та ЄС підписали угоду про 	«відкрите небо»
Фото: pixabay.com

Україна та Європейський Союз підписали угоду про спільний авіаційний простір, відому як угоду про «відкрите небо». Про це повідомляє «Укрінформ».

З української сторони угоду підписав прем'єр-міністр Денис Шмигаль, зі сторони ЄС – глава дипломатії Жозеп Боррель та посол Словенії в Україні Томаш Менцин.

Угода про «відкрите небо» має на меті урівняти у деяких правах українські та європейські авіакомпанії, зняти монополію на окремі маршрути, встановлену двосторонніми договорами, полегшити відкриття нових маршрутів між українськими та європейськими містами, та як наслідок – має зменшити ціни на квитки.

У ЄС наголошують, що одним з наслідків підписання угоди має бути вхід до України нових лоукост-авіаліній та підвищення туристичної привабливості України.

Підписання очікувалося 11 лютого у Брюсселі, але на початку лютого в офісі президента заявили, що підписання зірвалося.

Раніше повідомлялося, що Двадцять третій Саміт Україна–ЄС розпочався у Києві. Заплановане підписання низки угод між Україною та Європейським Союзом.

Рада ЄС схвалила підписання з Україною угоди про «відкрите небо». Підписання документів очікується восени 2021 року.

Ryanair анонсував «агресивну експансію» в Україну. Після підписання угоди про «відкрите небо» компанія планує стати великим інвестором в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті