Нацбанк очікує, що міжнародні резерви перевищать $30 млрд за підсумками 2021 року

Нацбанк очікує, що міжнародні резерви перевищать $30 млрд за підсумками 2021 року

Відчутних виплат за валютними боргами не буде, натомість держава зможе поповнити резерви шляхом залучень

Нацбанк очікує, що міжнародні резерви перевищать $30 млрд за підсумками 2021 року
Фото: bank.gov.ua

У Національному банку (НБУ) очікують, що міжнародні резерви за результатами 2021 року перевищать $30 млрд. Про це заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук в етері ранкових новин KSE live, повідомляє пресслужба регулятора у фейсбуці.

Він нагадав, що у вересні резерви скоротилися на 9,2% до $28,7 млрд.

«Насамперед з огляду на те, що саме у вересні Україна провела основні цьогорічні виплати за зовнішнім боргом. Зокрема, було погашено бонди, гарантовані урядом США, та реструктуризовані євробонди, а також сплачено відсотки за зовнішніми запозиченнями», – пояснив Ніколайчук.

Загальний обсяг платежів становив близько $2,6 млрд в еквіваленті. Додатково на зниження доларового еквівалента резервів вплинула курсова переоцінка активів у інших валютах та золоті (-$202 млн).

Натомість, за словами Ніколайчука, Національний банк на міжбанківському валютному ринку мав змогу викуповувати валюту: чиста купівля минулого місяця становила майже $140 млн.

Він додав, що у четвертому кварталі відчутних виплат за валютними боргами не буде. Навпаки – держава зможе поповнити резерви шляхом залучень, зокрема, кредитних коштів від Міжнародного валютного фонду (МВФ), другого траншу від Європейської комісії та траншу від Світового банку

«Якщо всі ці плани реалізуються, а ми сподіваємося, що для цього є всі підстави, то за результатами року резерви знову будуть вище $30 млрд», ‒ резюмував Ніколайчук.

Нагадаємо: наприкінці вересня Україна погасила єврооблігації під гарантії США на $1 млрд. Випуск ОЗДП здійснили ще у 2016 році із процентною ставкою 1,471% на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті