НБУ: світове зростання цін на газ майже не позначиться на цьогорічних тарифах для українців

НБУ: світове зростання цін на газ майже не позначиться на цьогорічних тарифах для українців

Наступного року реальний вплив подорожчання газу залежатиме від його вартості, яка закладатиметься у річні контракти для домогосподарств

НБУ: світове зростання цін на газ майже не позначиться на цьогорічних тарифах для українців
Фото: УНІАН

Підвищення цін на газ, яке відбувається сьогодні на глобальних ринках, майже не позначиться на цьогорічних тарифах для українців. Про це заявив заступник голови Національного банку (НБУ) Сергій Ніколайчук, повідомила пресслужба регулятора у фейсбуці.

«Мабуть усіх цікавить підвищення цін на газ, яке відбувається зараз на глобальних ринках, незважаючи на певну корекцію впродовж останнього тижня. На нашу думку, на цьогорічних тарифах це майже не позначиться, враховуючи дію річних контрактів для домогосподарств. Якщо говорити про наступний рік, то, звичайно, ми бачимо певні проінфляційні ризики», ‒ зазначив Ніколайчук.

За його словами, у наступному році реальний вплив подорожчання газу залежатиме від його вартості, яка закладатиметься в нові річні контракти для домогосподарств.

Ніколайчук нагадав, що в липні НБУ очікував, що пік інфляції у 2021 році припаде на вересень-жовтень. На його думку, в новому жовтневому прогнозі це припущення залишиться незмінним. Високі цьогорічні врожаї багатьох сільськогосподарських культур дадуть імпульс для стрімкого зниження цін на продовольчі товари, що, зокрема, подорожчали у вересні.

«Тож в цьому році ми очікуємо, що інфляція сповільниться нижче 10%, а в наступному році ‒ повернеться до цілі НБУ 5%. Ми бачимо, що такий сценарій є цілком ймовірним, але для цього потрібні відповідні монетарні умови», ‒ додав заступник голови НБУ.

Нагадаємо: інфляція споживчих цін у вересні прискорилася до 11%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті