Відмова британської влади ввести локдаун на початку пандемії стала провалом – ВВС

Відмова британської влади ввести локдаун на початку пандемії стала провалом – ВВС

Коронавірус вважали схожим на грип і не брали до уваги уроки схожих на COVID-19 хвороб

Відмова британської влади ввести локдаун на початку пандемії стала провалом – ВВС
фото Shutterstock

Нездатність Великобританії до радикальних кроків, які би зупинили поширення коронавірусу на ранній стадії пандемії, стала однією з найбільш серйозних невдач у сфері охорони здоров'я, вказують парламентарії двох комітетів Палати громад у доповіді «Коронавірус: нині засвоєні уроки». Про це пише ВВС.

Підхід уряду, який спирався на думку вчених, полягав у тому, щоб спробувати управляти ситуацією і добитися колективного імунітету завдяки тому, що більшість населення сама перехворіє і матиме імунітет, йдеться в повідомленні. Але інфекція виявилася значно серйознішою.

Дії уряду призвели до затримки з введенням першого локдауну, що забрало тисячі життів.

Як вказано в доповіді, Великобританія прийняла «фаталістичний» підхід і даремно не розглянула жорсткіші альтернативи, на які пішли азіатські країни.

Такої ж помилки «на ранній стадії», як і Великобританія, припустилися багато інших країн в Європі та Північній Америці, стверджують члени Палати громад. На їхню думку, план боротьби з коронавірусом занадто сильно покладався на методики боротьби з грипом і не брав до уваги уроки схожих на COVID-19 хвороб – важкого гострого респіраторного синдрому (SARS, атипова пневмонія), близькосхідного респіраторного синдрому (MERS) і Ебола.

«В результаті рішення про локдаун і соціальне дистанціювання в перші тижні пандемії і поради, які до них призвели, можна вважати одним з найбільш серйозних провалів системи охорони здоров'я, з якими Сполучене Королівство коли-небудь стикалося», – йдеться в доповіді.

У Палаті громад підкреслили, що мета документа – «не обвинувачувати один одного», а досягти точного розуміння всіх успіхів і невдач країни в умовах пандемії і засвоїти її уроки на майбутнє.

У звіті також відзначаються успіхи, в тому числі вакцинація.

У ній описаний весь підхід до програми вакцинації – від досліджень і розробок до впровадження щеплень – як «однієї з найефективніших ініціатив в історії Великобританії».

Доповідь комітетів Палати громад – це перше авторитетне дослідження реакції Великобританії на пандемію напередодні повного розслідування, яке обіцяв провести прем'єр Борис Джонсон.

Від карантину і жорстких обмежень в пандемію відмовилася також Швеція. Оцінку дій влади там теж проводить спеціальна комісія. У грудні вона повідомляла в першому попередньому звіті, що країна провалила завдання захисту людей похилого віку від коронавірусу, що вилилося у велику кількість жертв.

Нагадаємо, фармкомпанія Merck оголосилапро успішне тестування перших в світі таблеток від коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті