Хакери-вимагачі всього за рік виманили в користувачів понад $400 млн – Білий дім

Хакери-вимагачі всього за рік виманили в користувачів понад $400 млн – Білий дім

США 13-14 жовтня проводять зустріч, присвячену протидії кібератакам

Хакери-вимагачі всього за рік виманили в користувачів понад $400 млн – Білий дім
фото Shutterstock

Глобальні економічні втрати від вірусів-вимагачів завдали суттєвої шкоди світовій економіці. Користувачі, які стали жертвами хакерів та програм-вимагачів досягли понад $400 млн в світі в 2020 році і перевищили $81 млн у першому кварталі 2021 року, що свідчить про важкі фінансові збитки від цієї діяльності. Про це йдеться в заявіна сайті Білого дому.

Інциденти з програмами-вимагачами порушили роботу найважливіших служб і підприємств по всьому світу: постраждали школи, банки, урядові установи, служби екстреної допомоги, лікарні, енергетичні компанії, транспортні та харчові компанії, йдеться в заяві.

При цьому наголошується, що зловмисники-вимагачі націлені на організації будь-якого розміру, незалежно від того, де вони розташовані.

У США останнім часом спостерігалися кілька потужних кібератак, метою яких було отримання викупу. При цьому влада країни приписували деякі з них хакерам із Росії.

США 13-14 жовтня проводять зустріч у віртуальному форматі, присвячену протидії кібератакам з використанням вірусів-вимагачів. На обговорення запрошені міністри і представники близько 30 країн, пише Голос Америки. В адміністрації Білого дому уточнили, що Росії в списку учасників немає.

При цьому представник Білого дому зазначив, що «це не виключає подальших можливостей для Росії брати участь «у майбутніх подібних зустрічах.

США очікують від Росії додаткових заходів щодо припинення злочинної кіберактивності, заявив високопоставлений представник адміністрації.

«Я зазначив, що у нас з Росією були дуже відверті і прямі дискусії, – сказав чиновник. – У контексті цих дискусій ми побачили ці кроки з боку російського уряду і очікуємо подальших дій».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті