Корабель Blue Origin успішно злітав у космос з 4-ма пасажирами, серед яких відомий актор

Корабель Blue Origin успішно злітав у космос з 4-ма пасажирами, серед яких відомий актор

У найвищій точці польоту капсула пробула всього 3 хвилини

Корабель Blue Origin успішно злітав у космос з 4-ма пасажирами, серед яких відомий актор
Twitter @BlueOrigin

Корабель New Shepard американської космічної компанії Джеффа Безоса Blue Origin здійснив успішну посадку після суборбітального комерційного польоту з екіпажем у складі чотирьох космічних туристів, повідомляє Інтерфакс з посиланням на Blue Origin.

До складу екіпажу увійшов 90-річний канадський актор Вільям Шетнер, відомий за роллю капітана зорельота Enterprise Джеймса Кірка в серіалі і фільмах Star Trek – він  став найстаршою людиною з усіх, які коли-небудь побували в космосі.

Ще три члени екіпажу:

  • віце-президент Blue Origin з польотів Одрі Пауерс,
  • колишній інженер NASA і співзасновник компанії Planet Labs Кріс Бошуайзен
  • віце-президент французької компанії Dassault Systemes Глен де Врі.

Багаторазова система New Shepard, створена для комерційних туристичних польотів на межу космосу, складається з одноступеневої 18-метрової ракети-носія і капсули, призначеної для шести чоловік. Вона оснащена системою аварійного порятунку і парашутами.

Вартість польоту для космічних туристів на New Shepard оцінюється в $500 000.

Політ тривав приблизно 11 хвилин. Після вертикального розгону тривалістю 110 секунд від носія відокремився спусковий апарат, який продовжив по інерції набирати висоту до приблизно 105 км. Загалом капсула з космічними туристами пробула на найвищій точці польоту близько трьох хвилин.

Потім після зниження капсула зробила м'яку посадку з використанням парашутної системи. Тим часом ракета-носій здійснила самостійний спуск і вертикальну посадку за допомогою маршового двигуна в районі стартового майданчика.

Глава Blue Origin та Amazon мільярдер Джефф Безос особисто одним з перших злітав на кораблі New Shepard в суборбітальний політ 20 липня. Крім Безоса, на борту капсули New Shepard знаходилися його брат Марк, 18-річний студент-фізик з Нідерландів Олівер Демен, а також 82-річна американська льотчиця Уоллі Фанк, яка колись входила в загін американських астронавтів, але так і не злітала в космос. Корабель піднімався на висоту 107 км.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло