Адміністрація Байдена не буде вводити санкції проти «Північного потоку 2» - Politico

Адміністрація Байдена не буде вводити санкції проти «Північного потоку 2» - Politico

Протистояння між адміністрацією і сенатором-республіканцем загострюється

Адміністрація Байдена не буде вводити санкції проти «Північного потоку 2» - Politico
Тед Круз
фото DR

Джо Байден не має наміру вводити санкції проти російського газопроводу «Північний потік 2» за час свого перебування на посту президента Сполучених Штатів. Про це повідомило американське видання Politico.

Протистояння між адміністрацією Байдена і сенатором-республіканцем Тедом Крузом загострюється. Круз вимагає, щоб Білий дім ввів санкції проти «Північного потоку 2» і використовує для цього доступні йому політичні важелі – сенатор затримує призначення американських послів у семи країнах, що шкодить США на міжнародному рівні.

Білий дім здійснив принаймні одну спробу зв'язатися з Крузом з приводу призначення послів, повідомили виданню два джерела, знайомі з ситуацією.

Зокрема, 10 серпня Тед Круз розмовляв з радником з національної безпеки Джейком Салліваном. Обговорення пройшло «погано», стверджує джерело. Салліван запитав сенатора-республіканця, чи буде він готовий затвердити кандидатури, на що Круз відповів, що адміністрація Байдена за законом уповноважена накладати санкції. Але співрозмовник наголосив, що адміністрація Байдена ясно дала зрозуміти, що санкції не будуть вводитися під час його президентства.

Раніше адміністрація Байдена ввела санкції проти кількох компаній, що беруть участь в проекті «Північний потік 2», але не проти головної компанії-оператора цього проекту.

У керівництві США наразі вважають, що введення санкцій проти Nord Stream 2 AG погіршить відносини Штатів з їх ключовим союзником Німеччиною, але не зупинить проект.

Республіканці стурбовані тим, що проект може збільшити залежність Європи від російського газу і дасть Москві важелі для тиску на європейських союзників Вашингтона.

Раніше у Держдепартаменті заявили, що США продовжать боротися з «Північним потоком 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті