Зміни у світі криптовалют: Путін визнав платоспроможність біткойна

Зміни у світі криптовалют: Путін визнав платоспроможність біткойна

Щоправда, продавати нафту та газ за криптовалюту не поспішає

Зміни у світі криптовалют: Путін визнав платоспроможність біткойна
фото Shutterstock

У рейтингу найбільших майнерів біткойна серед країн великі  перестановки: Китай втратив першість, а Росія третя. Казахстан посідає друге місце. Такими є дані дослідження Кембриджського центру альтернативних фінансів.

Між тим президент Росії Владімір Путін заявив про толерантність до криптовалют.

Криптовалюта «має право на існування і може використовуватися як платіжний засіб», – сказав Путін в інтерв'ю CNBC, опублікованому на веб-сайті Кремля в четвер.

Тим не менш, він попередив, що рано говорити про використання цифрових валют для торгівлі нафтою та іншими сировинами, які становлять основну частину російського експорту.

Росія шукає альтернативи торгівлі доларами з моменту введення санкцій у 2014 році після анексії Криму, і Путін звинувачує США у використанні своєї валюти в якості зброї.

Прихильники криптовалют стверджують, що децентралізовані гроші зрештою замінять валюту, емітовану центральними банками.

В той же час, цього року Китай заборонив усі криптотранзакції, а за останніми даними, має намір додати майнінг криптовалют у «негативний список» галузей – інвестиції в них будуть заборонені. Як сильно це може вплинути на індустрію, розповів Mind співзасновник IT-компанії Prof-it Blockchain Микола Удянський.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті