Газу в сховищах вистачить на опалювальний сезон – Вітренко

Газу в сховищах вистачить на опалювальний сезон – Вітренко

Населення споживає на 0,5-1 млрд кубометрів більше, ніж Україна наразі видобуває

Газу в сховищах вистачить на опалювальний сезон – Вітренко
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: naftogaz.com

Газу, який Україна накопичила у підземних сховищах, вистачить для проходження опалювального сезону. Про це в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Зараз у сховищах майже 19 млрд кубометрів газу. Ми розуміємо, що 10-15% відсотків з цих обсягів належать нерезидентам і можуть бути вивезені в Європу, але можуть бути і продані тут, якщо ціни на нашому ринку будуть не нижчими за європейські. Але навіть без цих обсягів має вистачити газу для нормального проходження опалювального сезону – якраз за рахунок того, що ми імпортували газ», – сказав Вітренко.

Він зауважив, що населення споживає на 0,5-1 млрд куб. м більше газу, ніж Україна наразі видобуває. «Укргазвидобування» зараз забезпечує видобуток близько 12,7-12,8 млрд кубометрів газу, а населення споживає приблизно 13,4-13,6 млрд кубометрів в залежності від температури.

Раніше чотири області оголосили надзвичайну ситуацію через відсутність газу для бюджетних установ на осінь-зиму. Комісії ТЕБ і НС вирішили, що йдеться про надзвичайну ситуація техногенного характеру регіонального рівня.

Місцева влада, «Нафтогаз» та уряд підписали меморандум: домовилися, що тарифи на тепло не зростатимуть протягом опалювального сезону.

«Нафтогаз» оголосив, що запропонує бюджетникам контракти на газ за фіксованою ціною терміном 15 місяців.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло