Кілька чеських енергопостачальних компаній оголосили про банкрутство через зростання цін

Кілька чеських енергопостачальних компаній оголосили про банкрутство через зростання цін

Клієнти цих компаній за пів року мають укласти нові контракти – доти ними опікуватимуться «постачальники останньої інстанції»

Кілька чеських енергопостачальних компаній оголосили про банкрутство через зростання цін
Фото: pexels.com

Через неспроможність низки енергопостачальних компаній обслуговувати клієнтів в умовах зростання цін, тисячі жителів Чехії змушені шукати нових постачальників електроенергії та газу. Про зупинення діяльності вже оголосили Skaut Energy, A-PLUS Energie obchodní та Kolibřík Energie, повідомляє «Укрінформ».

«Ми не можемо забезпечити постачання за наявних умов на енергетичних ринках, тож припиняємо постачання електроенергії та газу для всіх наших клієнтів з 19.10.2021», – інформує на своєму сайті Kolibřík Energie.

Також раніше про банкрутство заявив найбільший комерційний постачальник енергії в Чехії Bohemia Energy, який обслуговував понад 900 000 домогосподарств.

Клієнти мають шість місяців для укладання контрактів з іншими компаніями. Доти ними будуть опікуватися «постачальники останньої інстанції». Такі компанії – E.ON Česká republika, Pražská energetika, ČEZ Prodej, Pražská plynárenská, Innogy Česká republika – вже повідомили, що подбають про інтереси громадян. Водночас вони попередили, що послуги для нових клієнтів подорожчають, адже вони змушені закуповувати енергоносії за новими цінами.

Востаннє інститут «постачальника останньої інстанції» застосовували в Чехії у 2008 році після банкрутства компанії Moravia Energo.

Нагадаємо: в Україні чотири області оголосили надзвичайну ситуацію через відсутність газу для бюджетних установ на осінь-зиму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло