ОНОВЛЕНО: ЄС може виключити Україну з «зеленого» COVID-списку країн – ЗМІ

ОНОВЛЕНО: ЄС може виключити Україну з «зеленого» COVID-списку країн – ЗМІ

МЗС наразі не отримувало формального рішення про виключення України з переліку країн «зеленої зони»

ОНОВЛЕНО: ЄС може виключити Україну з «зеленого» COVID-списку країн – ЗМІ
Фото: УНІАН

Європейський Союз може виключити Україну з переліку безпечних країн, для чиїх громадян державам блоку рекомендовано знімати ковідні обмеження на в'їзд. Про це повідомив журналіст «Радіо Свобода» Рікард Юзвяк з посиланням на власні джерела.

«Україну виключать із переліку безпечних для поїздок з огляду на COVID-19 країн Євросоюзу згодом. Її додали до нього всередині липня, але нещодавній сплеск захворюваності означає, що країна більше не потраплятиме до цього списку», – написав Юзвяк у своєму твіттері.


Доповнено. Євросоюз наразі не ухвалював формального рішення про виключення України з переліку країн, які вважаються безпечними для в'їзду до країн блоку, через поширення COVID-19. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ (МЗС) Олег Ніколенко на своїй сторінці у фейсбуці.

«МЗС України раніше вже повідомляло, що у разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні, ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу. Брюссель переглядає список країн що два тижні та коригує його в залежності від розвитку епідемічної ситуації», – написав він.

Ніколенко зауважив, що в разі ухвалення, рішення ЄС про виключення України із «зеленої зони» не скасує безвіз, а лише запровадить тимчасові обмеження на туристичні поїздки задля протидії поширенню коронавірусу. Рішення пізніше можуть переглянути, якщо епідемічна ситуація покращиться.

Він додав, що виключення України зі списку не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу. Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член блоку ухвалює окремо на національному рівні.

«Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із «зеленого списку» ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік, – запевнив речник МЗС.

Нагадаємо: після останнього перегляду «зеленого списку» 8 жовтня ЄС залишив Україну в переліку, хоча за формальними критеріями вона вже не відповідала нормам, встановленим європейським законодавством про безперешкодний в'їзд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті