Держбанки скоротили портфелі NPL на 108 млрд грн

Держбанки скоротили портфелі NPL на 108 млрд грн

Частка складає майже 80% від загального скорочення в банківській системі

Держбанки скоротили портфелі NPL на 108 млрд грн
Фото: pixabay

Банківська система з січня 2020 року зменшила рівень непрацюючих кредитів (NPL) – до 35% у вересні 2021 року. Державні банки скоротили портфелі NPL на 108 млрд грн, що складає майже 80% від загального скорочення в банківській системі. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Основним інструментом оздоровлення портфелів залишається списання раніше зарезервованих непрацюючих активів з одночасним продовженням роботи з повернення коштів. Зазначається, що державні банки наразі не бачать нормативних перешкод з боку Національного банку України та уряду для ефективного врегулювання проблемних боргів. Водночас банки очікують на ефективніший захист своїх прав у судах.

Триває зростання депозитної бази банків: станом на кінець вересня гривневі кошти бізнесу зросли на 28% у річному вимірі, населення – на 15%. Банки активно кредитують бізнес та населення: темпи зростання чистих гривневих корпоративних кредитів перевищують 40%, зростання чистих роздрібних кредитів у гривні становить близько 30% р/р, зокрема активно розвивається іпотечне кредитування.

Нагадаємо: частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі в серпні знизилася до 34,99% з 36,3% в липні. З початку року зниження частки NPL становило 6 в.п. і відбулося у банках усіх груп.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті